EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Tworzenie stron internetowych – przewodnik

Zanim przystąpisz do nauki czegoś innego niż HTML oraz CSS powinieneś umieć się nimi posługiwać. Znając oba te języki dosyć dobrze możesz już bez kłopotu tworzyć niewiele zawiłe strony www.

Radziłbym nabrać cokolwiek praktyki, stworzyć 2 czy 3 strony użytkując jedynie HTML i CSS.
Teraz czas zrobić następny krok. Polecam w tej chwili zaczęcie zabawy z PHP. Jest to technologie dające olbrzymie możliwości. Poniektórzy twierdzą, że jest stare i są nowocześniejsze podejścia takie jak na przykład JavaScript. Naturalnie mają racje. PHP jest dosyć starym językiem jednakże jest w dalszym ciągu modyfikowany i udoskonalany! Osobiście wszelakie strony www jakie wykonuję są budowane na bazie PHP i faktycznie polecam w następnej kolejności zająć się owym językiem.

Nie zapominaj o tym, że można przeglądnąć kolejne ciekawe wątki – należy jedynie na tej witrynie wejść w podany link.

Oczywiście JavaScript także jest bardzo dobrą techniką i nie raz niebezużyteczną ponieważ posiada możliwości jakich nie daje nam PHP. Na dobrą sprawę obie te technologie są niesłychanie przydatne jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych a także zdolność ich wykorzystywania z pewnością się przyda.

złom

Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com
tworzenie stron internetowych

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym etapem jest użycie baz danych. Są one niebezcelowe przy kreowaniu dużych projektów takich jak sklepy on-line, poradniki takie jak poniższy, czy ogromne portale społecznościowe -budowanie stron internetowych.

Posiadają różne funkcje. Służą do składowania treść postów na forach, danych użytkowników a także haseł, informacji o zleceniach jak też produktach w sklepach internetowych a także wiele, wiele innych.

Namawiamy Cię do zajrzenia do nowego wpisu na zbliżony temat – tam odnajdziesz dodatkowe treści. Więc idź do serwisu kontener na odpady i ciesz się tym.

Jednym słowem bazy danych są konieczne dla ogromnych projektów ale też małych stron typu CMS (takich w jakich eksploatator może dowolnie opracowywać treść swej strony).