EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak przechowywać zboże?

Problem magazynowania ziaren gotowych na sprzedaż może być utrudnieniem nawet dla wykształconego i mającego spore doświadczenie rolnika. Jak należy przechowywać zboże, aby nie straciło na wartości? Nierzadko niewłaściwe warunki przechowywania plonów powodują, że ziarno nie nadaje się na sprzedaż, a w związku z tym gospodarstwo generuje nieraz olbrzymie straty.
Producenci rozwiązań technicznych stosowanych w rolnictwie udostępniają w tym zakresie zwłaszcza dwa rozwiązania: silosy płaskodenne i czyszczalnie do ziarna.
[IMG=1409/54102b4c1f224___flickr_14997478977.

Problem przechowywania ziaren gotowych do sprzedaży może stanowić utrudnienie nawet dla wykształconego i mającego duże doświadczenie rolnika. Jak powinno się przechowywać zboże, żeby nie straciło na wartości? Nierzadko nieodpowiednie warunki przechowywania plonów powodują, że ziarno nie nadaje się do sprzedaży, a w związku z tym gospodarstwo ponosi nieraz duże straty.
Producenci rozwiązań technicznych dla rolnictwa proponują w tym zakresie zwłaszcza dwa rozwiązania: silosy płaskodenne i czyszczalnie ziaren.
Problemy z przechowywaniem ziarna dotyczą nie tylko indywidualnych rolników, ale także punktów skupu zboża, w których przy większej ilości przechowywanie materiałów roślinnych jest już sporym kłopotem.

Jeśli użyta w niniejszym materiale retoryka do Ciebie trafia, to zobacz tutaj podobne posty – one odnoszą się do pokrewnej tematyki.

Silosy płaskodenne są obecnie stosunkowo często spotykane w przypadku osób powiązanych z rolnictwem. Postawienie olbrzymiej nieraz konstrukcji umożliwia znaczące zmniejszenie obszaru, w którym musi być przechowywane zboże.

Specjalne rozwiązania techniczne powodują, że silosy płaskodenne (strona) są faktycznie skuteczną metodą na uniknięcie wszelkiego typu kłopotów związanych z niedosuszonym bądź zanieczyszczonym ziarnem.

Zainspirował Cię tekst? Przygotowaliśmy dla ciebie unikatowe porady, więc kliknij kluczowy link (https://czystygabinet.pl/) na ten temat!

Co więcej, takie rozwiązania na ogół wspierane są przez agencje zajmujące się rolnictwem i rolnik chcący zbudować tego typu konstrukcję w swoim gospodarstwie może spodziewać się wsparcia finansowego z różnych stron. Duże konstrukcje to ogromne koszty, jednak w przypadku fachowych gospodarstw rolnych jest to jak najbardziej opłacalne.

silosy płaskodenne

Źródło: pixabay.com

Innym rozwiązaniem, które gwarantują producenci jeśli chodzi o przechowywanie zbóż jest czyszczalnia do ziarna (markowa czyszczalnia do ziarna). Oczywistym jest, że każdy zebrany w polu plon jest zanieczyszczony nie tylko przez przeróżne organizmy, ale również przez kurz i pył powstały na przykład przy kombajnowaniu.

Czyszczalnia do ziarna pozwala na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, co sprawia, że ziarno można sprzedawać.
Tego rodzaju urządzenie przydaje się w szczególności w gospodarstwach, w których uprawiany areał jest naprawdę znaczny i nie można zapanować nad uprawami bez pomocy urządzeń mechanicznych.
Trzeba przyznać, że w miarę możliwości finansowych rolnicy ochoczo kupują takie urządzenia i są zwykle zadowoleni z wykorzystania wspomnianych maszyn na swojej ziemi.