EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Aktywne przejście dla pieszych to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu może zmaleć liczba wypadków z udziałem pieszych

Bardzo dużo wypadków drogowych z udziałem pieszych zdarza się w nocy. Niewłaściwie oznaczone przejścia dla pieszych sprawiają, że kierowcy czasami nie są w stanie zauważyć na czas, że jakiś człowiek właśnie przechodzi przez szosę.

pozwolenie

Autor: Yinan Chen
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie dostępnych jest bardzo wiele innowacyjnych rozwiązań, które powodują, że bezpieczne przejście dla pieszych wreszcie staje się standardem. Należy do nich tzw. aktywne przejście dla pieszych – czyli skomplikowany system czujników oraz odblasków, które wyjątkowo szybko powiadamiają kierowcę, że niedaleko przejścia znajduje się pieszy.

Zainteresował Cię omawiany wątek? Nie zwlekaj, tylko przeczytaj nowy wpis (https://www.account-pl.eu/swiadczone-uslugi/doradztwo-gospodarcze), który na pewno niezwykle Cię zainteresuje. Zobacz!

Punktowe elementy odblaskowe euroasfalt i oświetlenie halogenowe aktywują się tylko w momencie, kiedy do pasów podchodzi pieszy. Dzięki temu kierujący stanie się uważniejszy, gdyż światła nie są zapalone cały czas, więc chwilowy błysk spowoduje, iż kierujący pojazdem szybciej zareaguje.

bezpieczne przejście dla pieszych

Autor: Tektum
Źródło: Tektum

Aktywne przejście dla pieszych jest bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie jeśli zostanie zamontowane w okolicach słabo doświetlonych, poza większymi szosami. Punktowe elementy odblaskowe, które zapalają się jedynie w momencie, gdy do przejścia zbliża się człowiek sprawdzają się bez zarzutu.

Interesuje Cię jedynie sprawdzona informacja z witryny? Jeżeli tak, to zapraszamy do przejrzenia naszej witryny, na której stale wyszukasz pewne fakty.

Ponadto na takim przejściu da się zainstalować specjalne pasy antypoślizgowe i lampy ostrzegawcze. Takie bezpieczne przejście dla pieszych na pewno sprawi, że tragedii będzie znacznie mniej

Oczywiście trzeba mieć w pamięci, iż samo przejście dla pieszych nie zda się na nic, jeśli kierujące i przechodnie nie będą przestrzegać przepisów i zaczną zachowywać się nieostrożnie. Wszyscy uczestnicy ruchu powinni kierować się głównie zdrowym rozsądkiem.