EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Przyjazne sposoby w oznakowaniu dróg. Aktywne przejścia dla pieszych – na jakiej zasadzie to działa?

Różne są opinie w tym temacie, czy miasteczka i ich infrastruktura będą coraz bardziej przyjazne dla kierowców i mieszkańców czy jest zupełnie odwrotnie

. Od pewnego momentu można zaobserwować ruchy na ulicach, jednak nie każdy wie, na czym polega zmiana.
podłoga

Autor: Matt Wade
Źródło: http://www.flickr.com

W sporej ilości miast instalowane są aktywne przejścia dla pieszych. Szukasz najlepszych aktywnych przejść dla pieszych?. Każde z nich wyposażono w konkretne systemy świateł, które zapalają się, gdy przechodzeń podchodzi do zebry albo pojawia się w jego bezpośredniej okolicy (system nie działa w sposób ciągły tylko wtedy, kiedy jest potrzebny), maty antypoślizgowe skracające czas hamowania oraz ciagle świecące kocie oczka na drodze. Ideą jest spotęgowana ochrona pieszego w czasie, kiedy jest już na przejściu albo w bezpośredniej okolicy, ale także uwrażliwienie kierujących pojazdami na szczególnie niebezpieczne przejścia.

Aktywne przejścia dla pieszych to świetna alternatywa dla pasów na których działa sygnalizacja, ponieważ działa zgodnie z rzeczywistym ruchem, a światła działają cyklicznie i zwykle w szczytowych godzinach potrafią nieźle ten ruch zablokować lub faworyzują ruch samochodowy każąc pieszym czekać bardzo długo na zmianę świateł.

Jeśli szukasz fascynujących informacji na opisywany temat, odwiedź kotły dwufunkcyjne nas, a z pewnością odnajdziesz ciekawe fakty.

Rozważasz zakup kocich oczek na drodze?. Kocie oczka na drodze są dobrym rozwiązaniem w rejonach wymagających doświetlenia, często sprawiają one także, iż kierowcy bardziej pilnują pasa, po którym się poruszają

Układ miast przechodzi metamorfozę, a działające konstrukcje są coraz bardziej dostosowane do „życia miasta. Widzimy się więcej zieleni w miejskiej dżungli, lecz także sporo ciekawych rozwiązań adresowanych do pieszych.