EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Pomysł na nowoczesny salon – najelpsze wystroje wnętrz

Stonowane kolory są zawsze na topie. Ostatnio jednak zauważyłam, że o wiele częściej znajduję fajne aranżacje w takich barwach. Szare ściany w pomieszczeniach są po prostu na topie! Jak Ci się spodoba pomysł na pokój szaro żółty?

Szare ściany

Autor: Tikkurilla
Źródło: Tikkurilla
Moja kumpelka prawie rok temu nabyła mieszkanie w Krakowie. Ma je urządzone w odcieniach szarości. W pokoju jedną ścianę ma ciemnoszarą, a pozostałe w kilka tonów jaśniejszym odcieniu. Takie połączenie prezentuje się wręcz mistrzowsko – łączy klasykę z nowoczesnością. Ciemniejsza ściana jest tym samym galerią zdjęć rodzinnych – pokój w kolorach szaro-żółtych.

Ewelina dość szalenie dobrała dodatki do szarej przestrzeni – Są one w kolorze żółtym! Napiszę szczerze, że niełatwo było mi sobie to wymyśleć. Jednak, jak ujrzałam efekt, byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Moja kumpela zadbała o to, by mieć niewielką garderobę, która rozwiązuje jej kwestię trzymania ubrań i pościeli. W salonie ustawiła komodę (polecamy stylowy stolik kawowy) z czterema szufladami, w której przechowuje naczynia. Komoda (wajnert.pl/produkty/komody) jest cała w mocnym, żółtym odcieniu.

Jedynie uchwyty są połyskujące z błyszczącej stali. Do tego na komodę dała maleńką oszkloną witrynkę, która, stanowiła element kuchni jej mamy. Zamalowała ją sprayem na kolor identyczny jak komoda. W rogu stoi żółta szafka TV z małym telewizorem.

Łóżko, stanowiące także sofę jest stalowoszare, jest na nim kilka poduszek w różnych odcieniach seledynu. Stół i krzesła są białe, a na stole leży kilka ciemnych tacek i żółta zastawa. Połączenie to naprawdę rewelacyjnie wygląda! W oknach wiszą woalowe białe firanki, wraz z intensywnie żółtymi zasłonami. Zestawienie barw daje wnętrzu nowoczesność i przytulność. Świetnie spędza się tu czas!