EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak zabezpieczyć drewno? Jakie są do tego najkorzystniejsze środki?

Surowe drewno najbardziej korzystnie wygląda naturalnie, nie znaczy to jednakowoż, iż nie wymaga jakiegoś typu zabezpieczenia. Najlepiej jak zabezpieczmy je w sposób, który pozwoli mu na swobodne oddychanie. Meble olejowane są w tej kwestii na pewno bardziej ekologiczne niż lakierowane.

tableau - ubrania

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli planujemy posiadać w domu meble z surowego drewna to olejowanie jest najlepszym sposobem na jego zabezpieczenie.

Czyżby nasza najnowsza publikacja (https://aner.com.pl/) podoba Ci się tak wyjątkowo, że pragniesz przejrzeć kolejne? To fantastycznie! Więc zapraszamy na nową witrynę.

Olejowanie robi się też na powierzchniach które są narażone na warunki atmosferyczne, jak tarasy, lecz tam trzeba wybrać specjalistyczne oleje do drewna, wytrzymałe na tak niesprzyjające warunki. Jednocześnie powierzchnie intensywnie użytkowanie, takie jak podłogi poddawane są olejowaniu.

kuchnia

Źródło: pixabay
W czasie olejowania należy uważać, żeby zachować oryginalny kolor i wygląd drewna. To szczególnie niezbędne przy drewnie dębowym oraz tekowym.

Ten tekst omawia naprawdę ważne sprawy, jednak sprawdź poza tym te informacje – z pewnością stwierdzisz, że są wartościowe.

Dobra jest także lazura do drewna, chociaż niektóre osoby polecają także lakierobejcę. To wyroby, jakie wytwarzają transparentną powłokę lakierniczą. Końcowy efekt w przypadku lazury to powłoka o łagodnym, satynowym połysku, natomiast lakierobejca gwarantuje powłokę o silnym oraz wyrazistym połysku. Metoda działania takich produktów dość różni się w działaniu. Lakierobejca tworzy grubą oraz elastyczną powłokę jaka chroni, ponieważ została pomyślana, żeby malować nią elementy architektury ogrodowej. Dla zaciekawionych:

Działania lazury są połączeniem pozytywów paru produktów, zwłaszcza impregnatu oraz lakierobejcy. Produkt ten tworzy powłokę ochronną, lecz i wnika w drewno zabezpieczając je od wewnątrz. Powłoka jaką wytwarza jest bardziej cienka od powłoki lakierobejcy, co sprawia, iż tego rodzaju produkt najbardziej korzystnie sprawdza się w precyzyjnej budowlanej stolarce. Tu więcej: oleje do drewna.