EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Wyposażenie, które powinno znaleźć się w poszczególnej łazience publicznej

W obecnych czasach, przechadzając się alejami dużych miast, co chwila natykamy się na pasaże handlowe i restauracje. Budowane są następne obiekty tego rodzaju, nowe powstają na miejscu niedziałających, w przeciągu dnia rzesze ludzi je nawiedza. Kraj się bogaci, obywatele również i z tego powodu możemy sobie pozwolić na większą rozrzutność. Jednym z wspólnych aspektów dwóch tych miejsc będzie toaleta publiczna. Bowiem według prawa, poszczególny punkt gastronomiczny, a także kompleks handlowy, powinien posiadać tego typu punkt do użytku dla klientów.

Widok na zielone tereny

Autor: Dávid Sterbik
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nawiedzamy niewielką restaurację, przeważnie możemy spotkać tam toaletę koedukacyjną, wspólną dla obu płci. Wyposażenie toalet publicznych w takich punktach będzie niewielkie, lecz coraz częściej ludzie wprowadzają różnego typu udogodnienia, jak poręcze dla niepełnosprawnych koło sedesu, czy przewijak dla dzieci, a czasami także przystosowany punkt dla matek. Według Sanepidu, obowiązkiem jest aby w ubikacji znajdował się papier toaletowy, mydło a także coś do suszenia rąk – może to być automatyczne urządzenie lub dozownik ręcznika papierowego. Jeżeli chodzi o papier toaletowy, przechowywany jest on przeważnie w odpowiednich pojemnikach, uniemożliwiających zabieranie rolek. Bowiem niestety często zdarza się, że klienci zabierają rolki ze sobą na zewnątrz. Żeby uzupełnić taki papier, trzeba tylko otworzyć dozownik (strona tutaj) za pomocą kluczyka – .
Urządzasz swoją restaurację i pragniesz zaopatrzyć się w wyposażenie toalet publicznych? Masz dwa sposoby. Pierwszy, droższy to zwyczajne zakupienie potrzebnych rzeczy w specjalnym sklepie, np.

Nie czekaj – dużo wiadomości czytaj pod adresem, który dla Ciebie stworzyliśmy. Jeżeli będziesz miał jakieś wątpliwości – szybko na nie zareagujemy.

na licytacji internetowej. Odszukamy tam konkretną rubrykę, poświęconą artykułom przemysłowym, na której zazwyczaj oferowane są sprzęty używane, z zamkniętych już placówek, po bardzo atrakcyjnej cenie. Chociaż dobrej jakości poręcze dla niepełnosprawnych należy znaleźć w salonie budowlanym. Możesz również odezwać się do konkretnej firmy, która dzierżawi wszelkiego rodzaju przedmioty – od dozowników mydła po pojemnik do papieru. Dzierżawa jest darmowa, potrzebujesz tylko nabywać artykuły w tej placówce. Jest to jednak opcja o tyle ryzykowna, że nie możesz sobie pozwolić na kupowanie specyfików odmiennych firm, pod żadnym pozorem, gdyż reprezentant regionalny twojego kontrahenta może niespodziewanie wybrać się do ciebie na inspekcję.

Toaleta dostępna publicznie, powinna spełniać pewne standardy, opisane przez sanepid. Inspekcje są przeprowadzane regularnie, zwłaszcza w prywatnych restauracjach, a kary za zaniedbania są wysokie. W naszej gestii leży także, aby jej wyposażenie było dobrej jakości, konkretnie przystosowane do intensywnej eksploatacji. W tym wypadku, należy zawrzeć kontrakt z firmą, trudniącą się dzierżawą takich rzeczy.