EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Wyposażenie przedszkoli – a więc jakie zasady powinny spełniać wszelkie meble oraz pozostałe artykuły

Opieka nad dziećmi nie jest najłatwiejsza. Wymaga dużo skupienia a także odpowiedniego wyposażenia. W przedszkolu, sprawa akcesoriów oraz mebli jest nawet istotniejsza, gdyż to tu, dziecko uczy się zachowań niezbędnych w późniejszych latach szkolnych.

Wyposażenie przedszkoli podporządkowane jest niezwykle restrykcyjnym zasadom (chcesz wyposażyć przedszkole?Czytaj dalej). Inspekcja sanitarna ma prawo obciążyć przedszkole wysoką karą finansową, jeżeli odnotują nieprawidłowości nie tylko w zakresie porządku albo w kuchni, lecz również jeżeli stoliki dla dzieci nie posiadają atestu oraz odpowiednich certyfikatów (śliczne stoliki dla dzieci). Ludziom spoza placówki może się to wydawać dziwne, lecz panujące w placówkach przedszkolnych przepisy są uzasadnione.
Stoliki dla dzieci mają trzy zróżnicowane poziomy wysokości. Każda wysokość zaznaczona jest inną barwą i odpowiada wybranemu zakresowi wzrostu przedszkolaków.

Kiedy sprawdzisz już niniejszy tekst, to oprócz tego zobacz także co zawiera rekomendowana witryna (https://tokarnia-sosenka.com.pl/drewniane-serduszka), ponieważ opisuje ona podobnie zajmujące sprawy.

Dzięki temu, dzieci siadają przy tym stole, który jest dla nich najwłaściwszy, a to zapobiega garbieniu się i pozwala przyjmować wyprostowaną sylwetkę ciała, podczas prac nad stolikiem. Oczywiście, podobna reguła wykorzystywana jest w przypadku krzeseł.

meble do szatni

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Pozostałe meble, których jest multum w przedszkolu, to szafki. Między innymi te, które są w sali, rozdzielone między tematycznymi kącikami. Szafki nie mogą być za wysokie i, podobnie jak stoliki, wypełnić muszą zasady, szczególnie jeżeli chodzi o materiał, z którego są wytworzone. Meble do szatni z drugiej strony, w każdym przedszkolu wyglądają tak samo (meble do szatni od Dioralino). To podzielone na trzy części szafki, mające półkę na górze, z pustym miejscem na kurtkę pośrodku i na dole posiadają półkę na buty. Meble do szatni są znakowane wybranym przez przedszkole kodem, więc każde dziecko ma ten sam znaczek na szafce w szatni, oraz na swojej półce w sali. Symbole się nie powtarzają i zwykle przedszkolak ma ten sam znaczek przez cały swój pobyt w placówce.
stoliki dla dzieci

Autor: thisisbossi
Wyposażenie przedszkoli jest zwykle precyzyjnie kontrolowane w zakresie bezpieczeństwa. Stoły nie powinny mieć metalowych rantów, a kanty muszą być okrągło zakończone. Unika się ostrych krawędzi i zakończeń, oraz zbyt wysokich szafek – dziecko musi swobodnie dosięgnąć po każdą zabawkę. Podłoga musi być z paneli lub z deszczułki parkietowej, a jej część zawsze ma pokrywać dywan.

Przepisy są ostre, ale nie powinny być mniej restrykcyjne jeżeli chodzi o bezpieczeństwo oraz prawidłowy rozwój naszych pociech. Każdy opiekun doceni starania pracowników przedszkola a także dobrej jakości wyposażenie.