EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Metoda na niewymiarową działkę

Na każdym typie nieruchomości da się postawić budynek mieszkalny. Należy wybrać taki projekt, aby razem z działką układał się w logiczną całość.

odzwierciedlenie - dom

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Wielokrotnie zdarza się, że mamy nieruchomość, która nie zawsze jest zgodna z naszymi planami. Jesteśmy spadkobiercami lub ktoś nam ją darował. Nierzadko jest też to super oferta lub bardzo nam zależy na tej konkretnej umiejscowieniu i wtedy kształt działki ma znaczenie drugoplanowe. Wąska działka to trudne zadanie, żeby ciekawie zaprojektować dom (więcej w serwisie). Projekty domów na wąską działkę znajdziemy w sieci. Najwygodniej zatrudnić architekta. Istotne jest czy działka jest wąska, ale biegnie wzdłuż ulicy. Czy jest wąska tzw. „kiszka” i biegnie w głąb (warto przejrzeć projekty domów na wąską działkę). Jeżeli jest ułożona wzdłuż ulicy to nie jest to kłopot. Bez problemu będzie zlokalizować miejsce dla samochodu i dostęp do pozostałych obiektów nie będzie skomplikowany. Sytuacja gmatwa się, kiedy nieruchomość jest usytuowane w głąb i jest tylko kilkumetrowy wjazd. W takiej sytuacji należy bardzo rzeczowo przeanalizować projekty domów na wąską działkę. Pierwsze problemy mogą pojawić się już podczas stawiania domu. Ciężki, spory sprzęt może mieć problem wjechać, wykonać manewr na parceli. Jeżeli już są zbudowane budynki mieszkalne blisko płotu będzie tym nieporęczniej. Należy zastanowić się gdzie zlokalizować garaż. Czy w części początkowej? Ułatwi na pewno to wyjazd, ale perspektywa będzie nieatrakcyjna. Czasami reperując samochód rozkłada się klucze na zewnątrz i kiedy niespodziewanie potrzebujemy wejść do mieszkania może okazać się, że ktoś z ulicy ukradnie nam sprzęt. Może być taka sytuacja, że garaż z przodu to jedynaszansa.

Pomysłem na niewymiarową działkę może być budowa domu wielokondygnacyjnego. Nie zajmuje on dużej terenu. Ponadto garaż można wygospodarować w części piwnicznej. tak oto zostanie wygospodarowana ekstra powierzchnia. Odpowiednio dobrany dach wizualnie zwiększy działkę. Wąska nieruchomość zagospodarowana przez fachowca usatysfakcjonuje każdego inwestora. Warto znaleźć pomysł, aby uzyskać jej plusy.