EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Budujemy dom – kilka sugestii, w jaki sposób kupić dobry projekt.

Jeżeli podjęliśmy decyzję o budowie domu i kupiliśmy działkę, nadchodzi czas na znalezienie projektu. Wybór właściwego jest bardzo ważny i nie jest to zadanie proste.

dom jednorodzinny

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

O tym, że dobry projekt jest elementem sukcesu w naszym przedsięwzięciu, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jak się za to wziąć? Duże firmy architektoniczne z zasady dysponują dobrze zrobioną witryną w necie, do tego proponują pomoc w zakresie doboru idealnego projektu do waszych warunków. Niejednokrotnie mają też przedstawicielstwa w różnych miastach, gdzie można też otrzymać doradztwo w tym temacie. Niektórzy klienci decydują się na korzystanie z usług miejscowych biur projektowych, co także jest rozsądnym wyjściem. Sprawdź wizualizacje domów jednopoziomowych: !

W Polsce nadal olbrzymim powodzeniem cieszą się projekty domów tradycyjnych. Nowoczesna architektura nie każdemu przypada do gustu, bywa również, iż w okolicy, w której mamy się budować, bardziej będzie pasowało coś klasycznego. Z tego powodu projekty domów tradycyjnych są w ofercie prawie wszystkich biur projektowych. Mamy zatem dużą swobodę wyboru, gdy ten styl nam się podoba. Podczas dokonywania wyboru musimy pamiętać, iż dom musi być głównie wygodny w użytkowaniu, z tego powodu należy brać pod uwagę nie wyłącznie wygląd zewnętrzny, ale też rozkład pomieszczeń w środku. Należy sobie odpowiedzieć na takie pytania jak: czy dom powinien być parterowy czy piętrowy, jaką liczbę pokoi potrzebujemy i na jakich poziomach. Zasadnicza jest decyzja o budowie piwnic, bo to widocznie wpływa na koszty inwestycji. Warto zwrócić uwagę na to, czy warunki zabudowy w okolicy zezwalają na dowolną bryłę domu.

Jeżeli mamy wystarczająco dużą parcelę wybór nie jest skomplikowany, ale zdarzają też takie o specyficznych parametrach. W takim przypadku mogą nas interesować domy (zobacz najtańsze domy prefabrykowane) na wąską działkę, jakie sprawdzisz na stronie: . Nie trzeba jednakże bać się, iż w związku z tym wystąpi jakiś problem. Ludzie nierzadko mają właśnie takie warunki na parceli, z tego powodu domy na wąską działkę są w sferze zainteresowań architektów. Nierzadko już na stronie internetowej znajduje się właściwa zakładka, według jakiej możemy szukać tych projektów. Są one rozmaite, nie trzeba się obawiać, że te projekty dotyczą tylko małych metrażów.