EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Na co trzeba zwrócić uwagę przy budowaniu kotłowni przemysłowych?

Wszyscy ci, którzy pracują w pokaźnych halach w przemyśle przetwórczym albo zajmują się składaniem różnych urządzeń lub po prostu pracują w jakiś halach albo hurtowniach, z pewnością mają świadomość tego, jak istotna jest właściwa klimatyzacja oraz dobry system grzewczy.

Duże obiekty przemysłowe

hala magazynowa

Autor: arileu
Źródło: http://www.flickr.com

albo wielkie magazyny to bardzo specyficzne miejsca. Zazwyczaj w takowych obiektach pracuje dużo osób w dość trudnych warunkach, gdzie (odnośnik) występuje znaczne natężenie hałasu, a kolejnym czynnikiem uprzykrzającym pracę a także przebywanie w tego typu miejscach z pewnością będzie temperatura oraz jakość powietrza w takich halach.

Dobra klimatyzacja latem w okresie dużych upałów, bardzo poprawi warunki naszej pracy, a dzięki temu zwiększy wydajność naszych pracowników. Budowa hal z dobrym systemem klimatyzacji zagwarantuje nam komfort pracy dla naszych ludzi, jacy pracując w jednym miejscu przez cały dzień, bez dobrej wentylacji mogą zasłabnąć, a co jeszcze gorsze mogą dostać udaru cieplnego, co będzie wyłącznie naszą winą, ponieważ nie zagwarantowaliśmy im odpowiednich warunków do pracy.

hala magazynowa

Autor: Bob Mical
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo gorzej może być w okresie zimy. Jeżeli nie zainwestujemy w fajne a także efektywne kotłownie przemysłowe może okaże się, że zimą lub nawet jesienią nasz system grzania nie będzie w stanie radzić sobie z niższymi temperaturami. Żeby zapobiec tego typu sytuacji, świetnie wcześniej zobaczyć jaki typ kotłowni będzie odpowiedni do naszej działalności, albowiem w zależności od tego, czym się zajmujemy, będzie trzeba wybrać jakiś rodzaj ogrzewania.

Gdy w naszym wypadku jest sposobność użycia różnorakich biopaliw to jeszcze wspanialej, bowiem stworzenie takowej kotłowni, jaka będzie ogrzewała nasze pomieszczenia, będzie w dodatku dofinansowana przez wszelkie agencje działające na rzecz ochrony środowiska.

Jeśli interesuje Cię ciąg dalszy naszego tematu zapraszamy do następnego tekstu, który znajduje się pod podanym linkiem. Tam rozwieją się wszelkie Twoje niepewności.

W tym przypadku mamy możliwość zdecydować się na kotłownię, gdzie paliwem będzie na ten przykład ekogaz, biomasa lub eko groszek.

Polecanym rozwiązaniem jest wybudowanie systemu cieplnego opartego o kotły na biomasę. Nowatorskie kotły są tak samo wydajne, jak te tradycyjne urządzenia grzewcze, gdzie paliwem był węgiel. Istotne jest to, że biomasa jest ekologicznie czysta i wydajna, a w dodatku bezproblemowo dostępna, albowiem można ją uzyskiwać nawet ze zwyczajnej słomy.