EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Na co trzeba zwrócić uwagę przy budowaniu kotłowni przemysłowych?

Wszyscy ci, którzy pracują w pokaźnych halach w przemyśle przetwórczym albo zajmują się składaniem różnych urządzeń lub po prostu pracują w jakiś halach albo hurtowniach, z pewnością mają świadomość tego, jak istotna jest właściwa klimatyzacja oraz dobry system grzewczy.

Duże obiekty przemysłowe

hala magazynowa

Autor: arileu
Źródło: http://www.flickr.com

albo wielkie magazyny to bardzo specyficzne miejsca. Zazwyczaj w takowych obiektach pracuje dużo osób w dość trudnych warunkach, gdzie (odnośnik) występuje znaczne natężenie hałasu, a kolejnym czynnikiem uprzykrzającym pracę a także przebywanie w tego typu miejscach z pewnością będzie temperatura oraz jakość powietrza w takich halach.

Dobra klimatyzacja latem w okresie dużych upałów, bardzo poprawi warunki naszej pracy, a dzięki temu zwiększy wydajność naszych pracowników. Budowa hal z dobrym systemem klimatyzacji zagwarantuje nam komfort pracy dla naszych ludzi, jacy pracując w jednym miejscu przez cały dzień, bez dobrej wentylacji mogą zasłabnąć, a co jeszcze gorsze mogą dostać udaru cieplnego, co będzie wyłącznie naszą winą, ponieważ nie zagwarantowaliśmy im odpowiednich warunków do pracy.

hala magazynowa

Autor: Bob Mical
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo gorzej może być w okresie zimy. Jeżeli nie zainwestujemy w fajne a także efektywne kotłownie przemysłowe może okaże się, że zimą lub nawet jesienią nasz system grzania nie będzie w stanie radzić sobie z niższymi temperaturami. Żeby zapobiec tego typu sytuacji, świetnie wcześniej zobaczyć jaki typ kotłowni będzie odpowiedni do naszej działalności, albowiem w zależności od tego, czym się zajmujemy, będzie trzeba wybrać jakiś rodzaj ogrzewania.

Gdy w naszym wypadku jest sposobność użycia różnorakich biopaliw to jeszcze wspanialej, bowiem stworzenie takowej kotłowni, jaka będzie ogrzewała nasze pomieszczenia, będzie w dodatku dofinansowana przez wszelkie agencje działające na rzecz ochrony środowiska. W tym przypadku mamy możliwość zdecydować się na kotłownię, gdzie paliwem będzie na ten przykład ekogaz, biomasa lub eko groszek.

Polecanym rozwiązaniem jest wybudowanie systemu cieplnego opartego o kotły na biomasę. Nowatorskie kotły są tak samo wydajne, jak te tradycyjne urządzenia grzewcze, gdzie paliwem był węgiel. Istotne jest to, że biomasa jest ekologicznie czysta i wydajna, a w dodatku bezproblemowo dostępna, albowiem można ją uzyskiwać nawet ze zwyczajnej słomy.