EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Dlaczego warto być uczciwym?

Uczciwość – jest to wartość w obecnym świecie coraz mniej ochoczo ceniona. Jednak warto kierować się nią w swoim życiu, nie tylko ze względów ideologicznych, ale również dlatego, iż to czasami po prostu się opłaca.

gotówka, pieniądze

Autor: Ekkehard Streit
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba każdemu z nas przytrafiło się niegdyś otrzymać mandat. Np. za jazdę samochodem – nie ma przecież chyba osoby, jaka nigdy za szybko by nie jechała. Podobnie czasem zdarza nam się za kierownicą uczynić coś niemądrego – z nieuwagi, braku skupienia, braku przezorności. Jeśli wtedy natkniemy się na radiowóz – na pewno otrzymamy mandat. Inna sytuacja to jeżdżenie komunikacją miejską nie mając biletu, co w końcu może przytrafić się każdemu, wystarczy, iż zapomnimy o odświeżeniu karty miesięcznej. Takie kary finansowe są niemiłe dla większości z nas.

Częstokrotnie też mamy poczucie niesprawiedliwości. Przecież jesteśmy codziennie uczciwi i absolutnie nie chcieliśmy zrobić niczego złego.

Zainteresował Cię wpis tekst? To przejdź do serwisu (https://efernando.pl/15-dmuchance), by zapoznać się z dodatkowymi info na ten temat, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

Tak zwyczajnie trafił się nam gorszy dzień – każdy ma do tego prawo. Na pewno pojawi się zatem pokusa, aby otrzymany mandat zignorować, aby go nie zapłacić. Musisz jednakże orientować się, iż nie jest to właściwy pomysł i warto szybko o nim zapomnieć. W końcu istnieje dokument taki jak lista dłużników . Można tam się załapać nawet ze względu właśnie tak głupiego jak niezapłacony mandat. A z drugiej strony konsekwencje figurowania na niej są naprawdę poważne.

monety

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie? Wyobraź sobie, że jest już parę lat później. Zupełnie zapomniałeś o zbagatelizowanym parę lat temu mandacie. Właśnie miałeś ślub ze swoją ukochaną drugą połówką oraz teraz rozmyślacie o budowie domu czy zakupie mieszkania. Chcecie wziąć na niniejszy cel kredyt oraz wydaje się, iż kompletnie nic nie stoi na przeszkodzie. Jednakże okazuje się, że w praktyce jest inaczej. Bank uznaje Was za niegodnych zaufania klientów, gdyż znajdujecie się na liście dłużników (lista dłużników), a wszystko to przez niezapłacony parę lat temu mandat. To niezbyt kusząca perspektywa, prawda? Nawet nie pomyślałbyś, że można mieć tak trudne kłopoty z racji tak niewielkiej i na pozór nieistotnej sprawy. Masz więc jednak nauczkę, że nawet takich drobiazgów za każdym razem dobrze pilnować i warto starać się być w porządku oraz maksymalnie uczciwym. To się naprawdę opłaca.