EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Prawidłowo wybrane oświetlenie w domu – sposób na stylowe wnętrze, a zarazem wygodne życie.

Parę kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę przy zakupie lamp.
Dobierając oświetlenie do konkretnych pomieszczeń musimy nie zapominać o tym, by prócz funkcji dekoracyjnej wypełniało ono również użytkową. Rzecz jasna w zależności od typu pomieszczenia, jego umiejscowienia i innych warunków mogą one być inne.

Zacznijmy od łazienki. Pierwszą kwestią, o której warto pomyśleć będzie sprawa, czy znajduje się tam okno? Może być ono uzupełniającym źródłem oświetlenia.podłogi (następna strona)Wiadomym wyborem jest lampa sufitowa do łazienki. Bogatą ofertę znajdziesz na tej stronie. Powinna ona oświetlać całą przestrzeń – to przyda się nie tylko podczas zabiegów higienicznych, ale ponadto w czasie sprzątania. Lampa sufitowa do łazienki może mieć postać plafonu, reflektorów o dowolnej liczbie, czy oświetlenia halogenowego. W razie potrzeby należy uzupełnić ją dodatkowym oświetleniem lustra.

A co z salonem? Zwykle decydujemy się po prostu na jakiś rodzaj lampy wiszącej, jednak na rynku pojawiła się dobra alternatywa: nowoczesne plafony do salonu. Sprawdzą się przede wszystkim w pokojach niezbyt wysokich. Lampy, które przed laty kojarzyły nam się głównie z łazienką, współcześnie zdobyły całkowicie inną rangę.

Żyrandol z kloszem

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne plafony do salonu zadziwiają zróżnicowaniem kształtów i kolorów, wykonane są z różnych materiałów. Dają radę przy tym właściwie oświetlić nawet dużą powierzchnię, co jest istotne ze względu na różne role, jakie zazwyczaj pełni salon. Sprawdź adres: .

Na koniec zastanówmy się nad właściwym oświetleniem przedpokoju. Jest on strefą w domu, gdzie jesteśmy niewielką ilość czasu, pamiętajmy jednak, iż trzeba dobrze widzieć wnętrze garderoby czy półki z butami. Najlepszym rozwiązaniem są ma się rozumieć lampy sufitowe do przedpokoju. W tym przypadku również musimy brać pod uwagę, czy jest on dostatecznie doświetlony z innych miejsc, czy raczej ciemny i kierując się tym dobrać wystarczającą ilość źródeł światła. Rzecz jasna lampy sufitowe do przedpokoju w razie potrzeb można uzupełnić oświetleniem miejscowym np. reflektorkiem nad lustrem.

Wyposażeni w taką wiedzę możecie bez lęku wybrać się na zakupy. Udanych łowów pod adresem