EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Prawidłowo wybrane oświetlenie w domu – sposób na stylowe wnętrze, a zarazem wygodne życie.

Parę kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę przy zakupie lamp.
Dobierając oświetlenie do konkretnych pomieszczeń musimy nie zapominać o tym, by prócz funkcji dekoracyjnej wypełniało ono również użytkową. Rzecz jasna w zależności od typu pomieszczenia, jego umiejscowienia i innych warunków mogą one być inne.

Zacznijmy od łazienki. Pierwszą kwestią, o której warto pomyśleć będzie sprawa, czy znajduje się tam okno (zobacz więcej – okna pvc wrocław)? Może być ono uzupełniającym źródłem oświetlenia. Wiadomym wyborem jest lampa sufitowa do łazienki. Bogatą ofertę znajdziesz na tej stronie. Powinna ona oświetlać całą przestrzeń – to przyda się nie tylko podczas zabiegów higienicznych, ale ponadto w czasie sprzątania. Lampa sufitowa do łazienki może mieć postać plafonu, reflektorów o dowolnej liczbie, czy oświetlenia halogenowego. W razie potrzeby należy uzupełnić ją dodatkowym oświetleniem lustra.

A co z salonem? Zwykle decydujemy się po prostu na jakiś rodzaj lampy wiszącej, jednak na rynku pojawiła się dobra alternatywa: nowoczesne plafony do salonu. Sprawdzą się przede wszystkim w pokojach niezbyt wysokich. Lampy, które przed laty kojarzyły nam się głównie z łazienką, współcześnie zdobyły całkowicie inną rangę.

Żyrandol z kloszem

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne plafony do salonu zadziwiają zróżnicowaniem kształtów i kolorów, wykonane są z różnych materiałów. Dają radę przy tym właściwie oświetlić nawet dużą powierzchnię, co jest istotne ze względu na różne role, jakie zazwyczaj pełni salon. Sprawdź adres: .

Na koniec zastanówmy się nad właściwym oświetleniem przedpokoju. Jest on strefą w domu, gdzie jesteśmy niewielką ilość czasu, pamiętajmy jednak, iż trzeba dobrze widzieć wnętrze garderoby czy półki z butami. Najlepszym rozwiązaniem są ma się rozumieć lampy sufitowe do przedpokoju. W tym przypadku również musimy brać pod uwagę, czy jest on dostatecznie doświetlony z innych miejsc, czy raczej ciemny i kierując się tym dobrać wystarczającą ilość źródeł światła. Rzecz jasna lampy sufitowe do przedpokoju w razie potrzeb można uzupełnić oświetleniem miejscowym np. reflektorkiem nad lustrem.

Wyposażeni w taką wiedzę możecie bez lęku wybrać się na zakupy. Udanych łowów pod adresem