EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W jaki sposób poszukiwać zatrudnienia w Holandii?

W jaki sposób szukać pracy w Holandii? Najodpowiedniej przez uitzendbureau, a więc biura pracy czasowej. To bardzo popularna forma zatrudnienia w Holandii, która cieszy się dużym powodzeniem między innymi pośród Polaków.

To wyjście wygodne dla pracodawców, albowiem nie muszą oni prowadzić naborów – czyni to za nich pośrednik. Mogą też zatrudniać pracowników do zrealizowania konkretnego projektu, bez konieczności bezpośredniego ich angażowania. Niestety, oznacza to też, że mogą w każdym momencie zwolnić pracownika, nie ponosząc z tego tytułu konsekwencji.
W jaki sposób szukać pracy? Na początek zastanów się, w której specjalizacji pragniesz pracować. Uitzendbureau mają w swej ofercie prace sezonowe w rolnictwie, branży budowlanej itp. Jednakże w Holandii panuje ogromnie zróżnicowanie oferty pracowniczej w zależności od rejonów. Dla przykładu w północnej Holandii działa przemysł (http://www.rfid.zone/reczny-czytnik-bt-z-technology-solutions-tsl-1166) kwiatowy, natomiast w części południowej górują uprawy jarzyn, między innymi papryki oraz pomidorów. Poza tym istnieje ciągłe zapotrzebowanie na pracobiorców w przetwórniach żywności – oferta bezpiecznego transportu do Holandii. Większe jednostki logistyczne w całej Holandii, a szczególnie na wschodzie, jak np. DHL, mają bezustannie zapotrzebowanie na kierowców wózków widłowych jak też osoby zajmujące się uzupełnieniem zamówień w magazynach.

przemysł

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz to bardziej popularnym a także najskuteczniejszym sposobem poszukiwania pracy jest sieć internetowa. Owo źródło proponuje całą paletę opcji poszukiwania zatrudnienia. W sieci znajdziemy bowiem nie jedynie serwisy z ofertami pracy, lecz także fora dyskusyjne, które mogą okazać się autentyczną kopalnią wiedzy i miejscem wymiany doświadczeń. Dodatkowo w sieci możesz łatwo znaleźć dane kontaktowe do chlebodawców albo agencji pośrednictwa. Możemy też wykorzystać internet wbijając do niego busy Holandia – Midas-przewozy.http://www.alwro.com.pl/ – kliknij aby zobaczyć więcej -Kolejną strategią jest szukanie ofert zatrudnienia w prasie – zarówno krajowej, jak i regionalnej. Wiele gmin kolportuje bezpłatne gazety, w jakich również znajduje się kolumna z anonsami. Najwięcej propozycji pracy możemy znaleźć w sobotnich wydaniach. Warto wiedzieć, iż w bibliotekach oraz w większości restauracji gazety możesz przeglądać za darmo. Odnajdziesz w nich też ogłoszenia proponujące transport osób do Holandii.
Jeżeli szukasz pracy przez agencję, najlepiej odwiedzaj ją osobiście.

Zabierz z sobą dowód tożsamości a także wydrukowane w paru egzemplarzach CV. Nawet jeżeli w danym momencie nie ma dla ciebie pracy, pozostaw swój Curriculum Vitae i poproś o wpisanie twojego zgłoszenia do bazy danych.