EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Bramy garażowe – jakie rozwiązania są dzisiaj proponowane na rynku i na jakie bramy faktycznie dobrze jest się zdecydować?

Budowa domu to bardzo duże przedsięwzięcie i jedna z największych inwestycji w życiu statystycznego mieszkańca Polski, z tego względu wszystkie kwestie warto bardzo szczegółowo przemyśleć, poznać ciekawe rozwiązania i dopiero na podstawie zgromadzonej wiedzy podejmować decyzję.

garaże

Autor: www.wawsystem.pl
Źródło: www.wawsystem.pl
Obecnie większość projektów domów, które charakteryzują się ogromnym zainteresowaniem wśród Pokalów posiada wkomponowany w bryłę nieruchomości garaż. Z tego powodu, koniecznością jest zakup odpowiedniej bramy garażowej. Na szczęście, ich asortyment na współczesnym rynku jest na tyle szeroki, że bez względu na posiadane potrzeby z pewnością będzie się w stanie odnaleźć wysokiej jakości artykuł. Co najważniejsze, wskazane jest określić posiadany budżet, który będzie można na ten cel przeznaczyć. W czasie budowy domu drobiazgowe planowanie swoich wydatków i unikanie nieprzewidzianych sytuacji ma podstawowe znaczenie. Dodatkowo, wybierając bramy garażowe pod uwagę należy wziąć też rodzaj posiadanego garażu. Na przykład, najbardziej popularnym rozwiązaniem są bramy – sprawdź – skrzydłowe, które mogą mieć jedno lub dwa skrzydła.

Trzeba jednak pamiętać, że zamontowanie tego rodzaju bram będzie wymagało posiadania odpowiedniej ilości miejsca na podjeździe, ponieważ skrzydła otwierają się na zewnątrz. Bramy uchylne natomiast doskonale sprawdzą się w przypadku tych garaży, które mieszczą tylko jeden samochód. Są łatwe w zamontowaniu oraz nie zajmują większej ilości miejsca. Osoby, które mają mały pojazd bądź których garaże są umieszczane od razu przy ulicy powinny zastanowić się nad wykorzystaniem bram segmentowych. Segmenty, z których brama jest zbudowana, nie otwierają się na zewnątrz. Wręcz przeciwnie, z reguły są one unoszone bezpośrednio do sufitu garażu. Alternatywą dla tego rodzaju bram są bramy rolowane.

drzwi do garażu

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com

Planując zamontowanie bramy garażowej (sprawdź informacje na trzeba w dodatku przemyśleć rozwiązanie, którym są bramy posiadające system sterowania. Dzięki temu użytkownik może je otwierać i zamykać specjalnym pilotem, bez potrzeby opuszczania samochodu. Jest to rzeczywiście bardzo duży komfort, zwłaszcza kiedy pada deszcz bądź śnieg. Oczywiście, takie systemy są droższe niż zwyczajne bramy obsługiwane manualnie, jednakże kiedy już planuje się konkretne rozwiązania należy zadbać o to, by spełniały one posiadane oczekiwania.