EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakie są najważniejsze zastosowania stali w różnych gałęziach przemysłu, jak powinno się dobierać jej rodzaj w zależności od przeznaczenia.

Obecny przemysł używa ogromne ilości stali pod różną postacią. Zwłaszcza dominują tu jego dwa główne rodzaje, to znaczy budownictwo i motoryzacja. W budowlanym przemyśle stal jest wykorzystywana na wiele różnych sposobów. W typowych konstrukcjach, które są oparte na betonie, stal spełnia zadanie wzmacniające, dzięki zastosowanemu zbrojeniu betonowe elementy mają dużo lepszą wytrzymałość na rozciąganie, umożliwiając tym samym budowanie wysokich obiektów.

Sprawdź ofertę tej firmy: .

Z kolei w nowoczesnych konstrukcjach często cały szkielet zrobiony jest właśnie z elementów stalowych, a następnie obudowywany ścianami i materiałami wykończeniowymi. Nie można zapominać także o stali używanej na dachy oraz ściany najróżniejszych obiektów, takich jak magazyny albo hale produkcyjne. Blachy czarne stosowane w tego typu rozwiązaniach zapewniają należytą wytrzymałość mechaniczną (sprawdź dla przykładu: ), a jeżeli zastosuje się dodatkowe ocieplenie, to również termiczną. Poza tym elementy wykonane ze stali bardzo często się stosuje przy ogrodzeniach, jako panele oraz słupki.

Rury

Autor: TECE Sp. z o.o.
Źródło: http://www.tece.pl/index.php?action=product&category=1
Kolejnym niezwykle istotnym odbiorcą stali jest przemysł (http://www.rfid.zone/reczny-czytnik-bt-z-technology-solutions-tsl-1166) samochodowy. Cała samochodowa karoseria jest zrobiona z cienkiej, lakierowanej blachy, także sporo części także opartych jest o ten właśnie materiał. Jednak o ile blacha do samochodów będzie taka zwykła, najbardziej popularna, to jeśli chodzi o części napędowe albo układu zawieszenia powinna to już być stal lepszej jakości. Do produkcji części mechanicznych stosuje się nowoczesne gatunki, zapewniające odpowiednią wytrzymałość w trudniejszych warunkach pracy.

Sprawdź ponadto: .

Dużą ilość stali, także lepszych gatunków, zabiera także przemysł (zobacz wzór użytkowy a wzór przemysłowy) maszyn budowlanych. Co prawda wytwarza się ich dużo mniej, niż osobowych pojazdów ale z powodu specyfiki codziennej pracy wymagają one odpowiednich materiałów. Tu doskonale sprawdzają się stale trudnościeralne, części takie jak łyżki koparek, blachy na osłony czy też rury hardox bez większego problemu poradzą sobie w każdych warunkach, zapewniając bezawaryjną, długą pracę przed wiele kolejnych lat.