EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Wszechstronny materiał konstrukcyjny

Jedną z najistotniejszych pozycji na naszej liście będą z pewnością dachy. Niestety, roboty dekarskie to jedna z kosztowniejszych pozycji w kosztorysie. Odpowiedź z jakiej przyczyny wydaje się być zrozumiałą – są to niebezpieczne roboty na wysokości, w większości wykonywane ręcznie, to wszystko generuje wysokie koszty. Gdy jeszcze dodamy do tego to, że budowa dachu wymaga specjalistycznej wiedzy, odpowiedź staje się zrozumiała.

blacha

Autor: DIYLILCNC
Źródło: http://www.flickr.com
Nie oznacza to jednak iż nie można cokolwiek zredukować koszty kładzenia dachu przez wybór właściwych materiałów. Pewną z opcji będzie blacha powlekana jako materiał na dach – porównaj informację. Zaletą takiego podejścia są małe koszty w porównaniu z pozostałymi rozwiązaniami, przy czym warto pamiętać że blacha powlekana nie ustępuje w niczym pozostałym klasycznym materiałom, zaś w niektórych przypadkach jest rozwiązaniem lepszym. Mam tutaj na myśli papę która to w istotny sposób ustępuje dachom z blachy pod względem wytrzymałości dzięki czemu ograniczamy koszty. Dodatkowym plusem jaki posiada blacha powlekana jako materiał na dachy są jej wartości estetyczne. Inwestor może zadysponować dach w dowolnym odcieniu.

Nie jest to jednakże jedyne wykorzystanie dla tego artykułu. Blacha powlekana jest również stosowana jako materiał konstrukcyjny, można bowiem całkiem dowolnie używać warstwy blachy, ich typ decydował będzie o własnościach końcowego produktu. Według zamówienia może to być materiał odporny na znaczne przeciążenia a także korozje, co powoduje że często stosowany jest w konstrukcji urządzeń jakie muszą pracować w

blacha

Autor: Mark Fickett
Źródło: http://www.flickr.com

niełatwych okolicznościach, takie blachy powlekane powinny być na przykład odporne na ścieranie. Stosuje się je jako fragmenty dźwigów lub przenośników. W obu tych sytuacjach decydujące znaczenie będzie miał sposób wyprodukowania oraz użyte powłoki.

Niezależnie zatem czy blachy powlekane znajdą zastosowanie w gospodarstwie domowym choćby do budowy warsztatu bądź innego budynku gospodarczego czy wykorzystamy je w przemyśle, będą one równie doskonale spełniać swoje zadanie. Uniwersalność blach wypływa z faktu iż można je łatwo w prawie jakikolwiek sposób formować, a wielość rodzajów stali z jakich można zrobić blachę zaspokoi każde wymagania.