EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Wykorzystanie wysokogatunkowych blach aluminiowych

Własności mechaniczne produktów z mosiądzu są zależne od składu cynku. Zwiększenie jego ilości w mosiądzu przekłada się na wytrzymałość i plastyczność stopu, przy czym najodpowiedniejsze są produkty z mosiądzu zawierające 30% cynku.

Wyżej tego progu wzmaga się znamiennie twardość mosiądzu. W temperaturze ponad 200 °C mosiądze bardzo szybko zaprzepaszczają własne przymioty mechaniczne.
blacha

Autor: Mark Gaw
Źródło: http://www.flickr.com
Blacha mosiężna cechuje się dobrą podatnością na obróbki plastyczne na zimno, można je lutować. Obróbka skrawaniem jest utrudniona i zaleca się niskie szybkości skrawania. Trwałość na korozję jest dobra w większej części otoczeń. Nie przeznacza się do aplikowania z kwasem octowym, połączeniami amoniaku, kwasu solnego i kwasu azotowego. Blachy z mosiądzu znajdują zastosowanie w wytwórczości wymienników ciepła, elementów elektrycznych i części tłoczonych. Technika modyfikacji, oraz przeznaczenie stopu cynku z miedzią rozstrzygają o rozdziale produktów z mosiądzu na mosiądze przekształcane plastycznie i mosiądze odlewnicze. Produkty z mosiądzów plastycznych wyprzedawane są na ogół w formie odkuwek, prętów, kształtowników, przewodów, blach, rur, taśm, pasów.

blacha trapezowa Kalisz aluminiowa – , podobnie jak tafla aluminiowa, stworzona z najwyższego gatunku tworzywa, znajduje zastosowanie przy rozmaitego gatunku współczesnych ramach maszyn, sprzętów i pojazdów.

Płyty aluminiowe zimno i gorąco walcowane, różnych stopów i stanów materiału znajdują aktualnie użycie w każdych sektorach przemysłu –
Odpowiednie przewodnictwo termiczne blach aluminiowych, mała zwartość, to cechy otwierające nowe obszary aplikacji dla blach walcowanych.