EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Oryginalne metody cięcia, czyli tendencje świata przemysłu

na każdym polu działalności ludzkiej z łatwością możemy spostrzec przeróżne, rozpowszechnione w danym okresie, trendy. Wynikają one z ciągłego rozwoju i zmieniania się społeczeństw. Tak samo ewoluuje także dział technologii, który przeżywa teraz niesamowicie sprawny rozwój. Dlatego też istnieje dzisiaj mnóstwo tendencji, o których jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz nikomu się nie śniło.

Jedną z takich technik niewątpliwie jest

cięcie

Autor: Carl Wycoff
Źródło: http://www.flickr.com

cięcie wodą. Oparte jest to na użyciu specjalnej maszyny, która pod bardzo wysokim ciśnieniem daje możliwość na cięcie przeróżnych tworzyw. Kilka niezbędnych informacji – . Jednakże cięcie strumieniem wody pozbawionym innych substancji jest możliwe tylko przy materiałach ograniczonej twardości, jak przykładowo gumy, która jest stosunkowo miękka. Oczywiście nie oznacza to, iż resztę materiałów, jak choćby podkładki nierdzewne musimy przeciąć z użyciem jakiejś innej techniki. W takich przypadkach wykwalifikowane firmy korzystają z interesującej możliwości, jaką bezapelacyjnie jest cięcie strumieniem wody (więcej: BTH IMPORT STAL) z różnymi cząstkami, przykładowo takimi z właściwościami ściernymi. W takiej sytuacji większość, tworzyw, nawet te przytoczone wcześniej podkładki nierdzewne, można przecipodkładki – przenieś mnie do strony -ększych trudności. Jednakże cięcie (odnośnik do strony) wodą to oczywiście nie wszystko, ponieważ istnieje jeszcze mnóstwo niekonwencjonalnych technik, odmieniających oblicze produkcji. Źródło informacji – . Jedną z nich z pewnością są drukarki 3D, które pozwalają na budowę różnorakich przedmiotów.

nowoczesna drukarka

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com

W tym przypadku owe osiągnięcie nie wpływa jednak tylko na procesy przemysłowe, a wiele innych obszarów działalności ludzkiej. Ostatnimi czasy wykorzystano bowiem taką maszynę do budowy sprawnej protezy ręki, jak również mającej wszelkie konieczne właściwości, ludzkie tkanki. Jest to szczególnie fascynujące, ponieważ dalszy rozwój tego zagadnienia może doprowadzić do chwili, kiedy deficyt organów do przeszczepu nie będzie palącym problemem, bo będziemy mogli po prostu wydrukować sobie trzustkę, czy płuco. Jak więc wyraźnie widocznie technika jest działem działalności człowieka, który zmienia się niezwykle szybko. Co więcej przemiany te maja moc oddziaływania na pozostałe dziedziny życia człowieka, których nigdy nie powiązalibyśmy z technologią.