EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Dyski SSD, kontra informacje zawarte w chmurze – a więc, gdzie najwspanialej przechowywać informacje.

Czym bywają dyski SSD? Jaka jest różnica pomiędzy nimi a tak zwaną „Chmurą”? Tych wszystkich rzeczy i jeszcze więcej dowiecie się, odczytując nasz artykuł!
Dyski SSD, to tak naprawdę „Napęd półprzewodnikowy”, a więc tak nazywane urządzenie pamięci masowej, które zatrzymuje w sobie informacje z ratunkiem pamięci Flash.

Dysk SSD (z angielskiego przezywany „solid-state drive”) jest zdolnym do przenoszenia dyskiem Twardym, którego w każdejwe wszystkich chwili istnieje możliwość podłączyć i odłączyć od komputera, i nosić ze sobą z dysku ssd.

Gdy sprawdzisz już niniejszy wpis, to poza tym zobacz również co zawiera rekomendowana witryna (https://www.domki-letniskowe.pl/regiony-kaszuby/szwajcaria-kaszubska/zuromino), ponieważ opisuje ona podobnie zajmujące sprawy.

Można pomieścić na konkretną chwilkę nawet do 1 terabajta, ale ich cena bywa ogromna w porównaniu do Dysków SSD. Ich szerokość pojmowania jest osiągalna do dwóch TB ale ich kwota bywa znacznie niższa aniżeli pendriva. Powstały jednak jeszcze innego typu sposoby utrzymywania danych, poza dwoma wyżej wspomnianymi, a jest to…

restauracja

Autor: Barka Tumska
Źródło: Barka Tumska
książka

Autor: Reebok
Źródło: Reebok

Dane w Chmurze bywają w obecnych czasach bardzo poręcznym metodą, by zatrzymać jakieś dane nie zrzucając ich poza komputer – wszystko utrzymuje się w pamięci Sieci w internecie. Powstało parę alternatyw chmur, ale chyba najmocniej znana w obecnej momencie jest chyba Google Drive, którą otrzymujemy, gdy zakładamy konto email na Google Chrome. Kolejnym najpopularniejszym zdaje się być Chmura Onedrive, zazwyczaj mieszana razem z Chmurką Skydrive dane w chmurze. Zwykle możemy także spotkać Chmurę o nazewnictwie Dropbox. Warto pamiętać, iż przy wrzuceniu informacji na Chmurę, mamy możliwość je przeglądać oraz co więcej – Używać ich z każdego miejsca na świecie.

Porównując – Dyski (zobacz https://www.destroy.pl/niszczenie-dyskow-twardych/) SSD są formą namacalną, którą możemy nosić z sobą w kieszeni, tymczasem Chmura to informacje, które znajdziemy tylko logując się na jakiegoś typu urządzeniu z dostępem do internetu. Co bywa lepsze? Pozostawiamy to Waszej ocenie.