EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Najważniejsze informacje o różnych rodzajach drzwi stosowanych wewnątrz, jak są najczęściej używane.

Wewnętrzne drzwi spełniają w naszych mieszkaniach i domach bardzo ważną rolę, czyli oddzielają dane pomieszczenia od siebie. W odróżnieniu do drzwi wejściowych, jakie muszą być solidne, porządne i z atestowanymi zamkami, drzwi wewnętrzne mogą posiadać zupełnie inną budowę.

Roboty budowlane

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Ze względu na to, że pomiędzy pomieszczeniami w domu nie trzeba jakiejś wyjątkowej ochrony, to też często stosuje się w nich dużo przeszkolonych powierzchni. Szkło poza tym, że ładnie wygląda ma jeszcze jeden ważny plus, a mianowicie będzie ono przepuszczać światło słoneczne. Przez to przy drzwiach ze szkłem nawet jeśli są one pozamykane, to w środku będzie przyjemnie i jasno. Drzwi wewnętrzne najczęściej robi się z drewna, lecz ich budowa (odwierty pionowe pod pompy ciepła Śląskie) również jest nieco inna od ciężkich, masywnych drzwi wejściowych. Jeśli chcesz przeczytać więcej obowiązkowo zobacz link . W wielu przypadkach stosuje się w nich specjalne płyty mające kształt plastra miodu. Z jednej strony są one lekkie, gdyż mają niewiele materiału, a z drugiej zapewniają należytą sztywność i wytrzymałość.
Wewnętrzne drzwi występują dużej ilości odmian i modeli. najpopularniejsze są typowe skrzydła osadzone w futrynie, w zależności od potrzeb mogą być one otwierane w lewą lub prawą stronę. Standardowo drzwi takie sprzedawane są w kilku szerokościach, przykładowo w łazienkach przeważnie stosuje się skrzydła o szerokości 70 lub 80 cm, przez co dopasować je można do większości otworów drzwiowych. W zależności od charakteru pomieszczenia różna będzie także ich konstrukcja. We wspomnianych już łazienkach skrzydła będą miały mniejszą ilość szyby, za to z powodów bezpieczeństwa konieczne jest zastosowanie odpowiednich otworów wentylacyjnych. Za to w przypadku drzwi do pokojów czy kuchni szkła z reguły jest dużo więcej, nawet będzie to zalecane z powodu zapewnienia odpowiedniego oświetlenia w pomieszczeniach.

W niektórych przypadkach, przykładowo w miejscach, gdzie nie ma dużo miejsca można zastosować inne rodzaje drzwi, bardzo dobrze sprawdzają się tam na przykład drzwi harmonijkowe czy przesuwne.