EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Budowa swojego domu – czy niezbędny jest Ci architekt?

Jeśli zabrałeś się właśnie za budowanie swojego domu i zacząłeś opracowywać budżet, bez wątpienia zdążyłeś się już zorientować, że jest to właściwie niekończąca się inwestycja.

Jeśli nie zaczniesz zmniejszać kosztów na poszczególne wydatki, możesz być praktycznie pewien, iż znacząco przekroczysz zakładany budżet, a równocześnie wpakujesz w budowę domu wszystkie oszczędności. Na czym zatem można oszczędzać?
Na początku – architekt
dom

Autor: Paul Hudson
Źródło: http://www.flickr.com
Przy budowaniu domu bez wątpienia istnieją pewne koszty stałe, których właściwie w żaden sposób nie będziesz mógł zmniejszyć.

Czy przedstawiany tekst jest Twoim zdaniem interesujący? Jeżeli tak, to wejdź też na pomocne notatki, które okażą się nieprawdopodobnie użyteczne.

Należą do nich między innymi opłaty za pozwolenie na budowę. Możesz jednak trochę zaoszczędzić decydując się na gotowe projekty domów. Projekty znajdziesz na tej – stronie internetowej.

Oczywiście jeśli masz jakąś nietypową wizję swego przyszłego domu, wtedy architekt (kadokaarchitekci.pl) jest Ci właściwie niezbędny żeby wykonać na przykład projekt domu parterowego z poddaszem, jednakże jeśli nie masz żadnych nadzwyczajnych życzeń i chcesz zwyczajnie mieć mały domek z ogródkiem, wtedy oczywiście powinieneś zdecydować się na gotowe projekty domów. Projekty domów do znalezienia Czytaj dalej – tutaj. Praktycznie każdy architekt ma coś podobnego w swojej ofercie – a może znajdzie się tam nawet projekt domu parterowego z poddaszem. Co bardzo istotne, takie gotowe projekty bez wątpliwości są znacznie tańsze niż koszt zaprojektowania domu na Twoje osobiste zamówienie. Jeśli chcesz na czymś oszczędzić bez straty jakości, wtedy kupno takiego gotowego projektu bez wątpliwości będzie dobrym pomysłem.

idź do serwisu

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Kupuj w hurtowni!

Jeżeli masz dojścia do pewnych osób, które przykładowo pracują w hurtowni materiałów budowlanych, na pewno musisz to wykorzystać. Jeśli uda Ci się odstać materiały w cenach hurtowych, zdecydowanie sporo zaoszczędzisz.