EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Co to jest prefabrykacja rurociągów: poznaj się z metodami przyszykowania rurociągów do zastosowań w budownictwie, etc

Rury, jako świetny element konstrukcji o tysiącach przeznaczeń, mają jedną małą wadę. Otóż wielu firmom brakuje sprzętu, dzięki której rurociągi mogłyby zostać odpowiednio przystosowane do adaptacji. Na czym tak konkretnie polega przystosowanie rur do użycia w najróżniejszego typu przedsiębiorstwach?

Rurociągi w fabryce

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko, co pragniesz wiedzieć o obróbce rurAby móc wykorzystać rury do różnorakich montaży, należy wpierw odpowiednio je przygotować. Prefabrykacja rurociągów, bo o to tutaj chodzi, to nic innego jak obróbka zimna, cięcie mechaniczne i naginanie, spawanie czy znakowanie rur, tak aby później można je było użyć we wskazanym miejscu. Cały ciąg czynności, które w efekcie pozwolą na łatwy montaż konstrukcji stalowych. Użycie znajdują na statkach czy w przemyśle chemicznym, przemyśle wydobywczym, platformach wydobywczych, etc. Czyli jak się okazuje – mają mnóstwo zastosowań. Przedsiębiorstwa zajmujące się prefabrykacją rurociągów gwarantują także w swojej propozycji badania techniczne, mające za zadanie skontrolować jakość stopu, z jakiego stworzona jest rura (zobacz ofertę rur konstrukcyjnych), a także sprawdzić jej odporność. Naturalnie w toku prac, wykorzystywane rozwiązania są tak przemyślane by nie naruszały rurociągów poddanych prefabrykacji.

Wybrane metod prefabrykacji rurociągówWartą odnotowania metodą jest gięcie łuków w 3D. Dzięki niej istnieje sposobność stworzenia wyjątkowo niestandardowych łuków. Odznacza się ona wysoką precyzją w odwzorowaniu wskazanego kształtu geometrycznego. Kolejną z metod możliwych do zastosowania jest obróbka cieplna (zobacz hartowanie indukcyjne) . Polega na ogromnym dwu-trzonowym piecu, który działa na prąd i jest tak skonstruowany, aby istniała sposobność monitorowania wsadu w nim umieszczonego. Jest to możliwe dzięki kontrolowanemu chłodzeniu wsadu poprzez wymuszony obieg zimnego powietrza czy umieszczenie go w zbiorniku wodnym. Cały tok obróbki jest dokładnie kontrolowany, by mieć przekonanie, że zostaną osiągnięte pożądane własności mechaniczne. W rozróżnieniu od potrzeb klienta, rury mogą zostać poddane czyszczeniu strumieniowo-ściernemu. Przebieg tej czynności jest relatywnie łatwy do pojęcia. Elementy, które mają być oczyszczone, umieszcza się w profesjonalnych komorach. W tych pomieszczeniach materiał jest poddawany działaniu wybranego ścierniwa. Najczęściej istnieje możliwość gładkiej zmiany typu ścierniwa.