EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czemu meble kolonialne są warte uwagi? Co dobrze jest na ten temat wiedzieć? Czy należy się na takie zdecydować?

Styl kolonialny sprawdza się zawsze, jest ponadczasowy. Został stworzony w brytyjskich koloniach, czyli na Dalekim Wschodzie, w Afrycie oraz Australii. Tego rodzaju meble to z pewnością wyjątkowa klasyka oraz egzotyka, co powoduje, iż jest to produkt wygodny i elegancki. Są idealne dla podróżników oraz miłośników komfortowych, a przy tym naturalnie wyglądających przestrzeni.

Meble kolonialne wytworzone są materiałów najwyższej jakości. Swoją wyjątkowość zawdzięczają zapożyczeniom z różnych państw Europy, jakie miały własne zamorskie kolonie. To znaczy głównie można mówić tu o Anglii, Hiszpanii i Portugalii. W osiemnastym oraz dziewiętnastym wieku Europejczycy zwozili ze swoich miejsc odrobinę luksusu, czyli więcej i więcej:meble, jakie miały spowodować, że będą się czuć jak w domu. Rzecz w tym, że przywożone meble nie sprawdzały się w tak innym klimacie, dlatego też zaczęto produkować je na miejscu.

meble

Autor: OPUS-M Sp. z o.o.
Źródło: OPUS-M Sp. z o.o.

Oczywiście, używano w tym celu występujących na miejscu rodzajów drzew. Dzięki temu mogły powstać ładne, proste w konstrukcji meble, które z powodzeniem były w stanie połączyć europejski styl z egzotycznymi zdobieniami oraz materiałami. Są niezwykle masywne oraz bardzo wytrzymałe, przykładem mogą być meble indonezyjskie, które możesz przejrzeć, nabyć, kupić tutaj . Robi się je najczęściej z ciemnego, litego drewna, takiego rodzaju jak mahoń lub sezam. Wielką rolę odgrywają również rattan oraz bambus. Są dość ciężkie, nie każdy więc potrafi zrobić z nich dobrze prezentujące się wnętrze, jednak ich wybór jest naprawdę duży. Wielką zaletą takich mebli jest także to, że dosyć często wykonane są ręcznie, za sprawą swojej prostoty pasują do różnych wnętrz. Meble tego rodzaju są najczęściej masywne oraz ciemne. Ten wygląd na pewno zawdzięczają rodzajowi drzewa, z jakiego normalnie są wykonane.

Meble tego tupu najkorzystniej będą więc wyglądały w dużych, przestronnych pokojach. Najpopularniejsze są komody z szufladami, a także skrzynie drewniane czy meble ze starych łodzi takie jak te . Doskonale prezentują się też indyjskie kompozycje, w jakich pojawiają się stoły jak i zdobione szafki. Są bardzo reprezentacyjne, pasują do wielu miejsc, w których najważniejszy jest styl, elegancja oraz wyrobiony gust. Warto od czasu do czasu dodać jakiejś świeżości do naszych tradycyjnych pomieszczeń oraz poeksperymentować z tego rodzaju umeblowaniem. Efekt może nas pozytywnie zaskoczyć.