EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakim sposobem zabezpieczyć się przed niedostatkiem fazy na kempingu?

Współcześnie nie wyobrażamy sobie świata bez prądu. Ładowane w ten sposób wydaje się już niemal wszystko, co sprawia, że jesteśmy w dużym stopniu zależni od dostępności sieci elektrycznej.

Co jednakże w chwilach, gdy takiego dopuszczenia brak?
supermarket

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Na działce rekreacyjnej, nieuczęszczanym polu namiotowym, na placu budowy… Wszędzie tam zdarza się, że jest przydatny prąd, jednakże nie zawsze jest w tamtym miejscu poprowadzona stała instalacja. Warto wówczas zainwestować w przenośny generator prądotwórczy – . Może być zasilany dieslem bądź benzyną w zależności od motoru. Da nam dostęp do energii elektrycznej, a przy tym nie pochłonie wiele pola i nie wymaga pozwoleń na użytkowanie. , jakie przeważnie można zobaczyć, pozwalają zasilić sprzęt prądem 230V, innymi słowy są dostosowane do potrzeb domowych. Po dostarczeniu paliwa i uruchomieniu silnika maszyny wystarczy tylko podpiąć wybrane sprzęty – przykładowo lampę czy ładowarkę – i gotowe!
Agregaty prądotwórcze jednofazowe są dostępne w supermarketach stacjonarnych (np. budowlanych) i w sieci. Ceny oscylują w granicach od kilku setek do paru tysięcy zł.

Zastanawiasz się, co inny serwis wzmiankuje o rozpatrywanym w naszym materiale zagadnieniu? Ten wpis ze strony wyjaśni Twoje zagwozdki.

Niezależnie od tego, co wybierzemy, dobrze jest spojrzeć na rozmiar urządzenia, jego wydajność i możliwe dodatkowe zabezpieczenia. Oczywiście należy zachować w pamięci, jakie paliwo jest przeznaczone do wybranego modelu.

Cokolwiek weźmiemy, generator prądotwórczy będzie słuszną inwestycją wszędzie tam, gdzie instalacji elektrycznej nie ma lub gdzie mogą nas spotykać z jej strony niespodzianki.