EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Fototapety znów stały się modne, przekonaj się, jak możesz wykorzystać je w swych wnętrzach

Aranżując wnętrza, przeważnie poszukuje się niebanalnych alternatyw dla ścian i podłóg. Jako fundament estetycznego i gustownego wnętrza te dwie powierzchnie powinny prezentować się naprawdę wspaniale i idealnie.

W wypadku podłogi rozwiązań istnieje bardzo mnóstwo, jeśli idzie o ściany – przez dłuższy czas właściciele mieszkań byli ograniczeni do farb oraz tapet. Dziś to się zmienia.

Co kłaść na ściany?

http://demural.pl/

Autor: http://demural.pl/
Źródło: http://demural.pl/

Dziś składy budowlanebudowlane (zobacz izokliny) oraz sklepy z wyposażeniem dla domów oferują nam najprawdziwsze bogactwo różnorodnych, interesujących materiałów wykończeniowych. Jeżeli kolorowe farby zdają się być oklepane, nie mamy ochoty zakładać paneli ściennych, ani obkładać ścian kamieniem, można wybrać fototapetę i dopełnić nią wystrój dowolnego pokoju. Dzisiejsze fototapety są bardzo ciekawe, kolorowe oraz piękne, zatem idealnie komponują się pomieszczeniem mieszkalnym. Odznaczają się również porządnym wykonaniem i doskonałą jakością, więc sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających konsumentów.

Jaki obraz wybrać?

Trzeba przyznać, że dzisiejsza gama fototapet jest niezwykle szeroka i zróżnicowana, dzięki czemu każdy, kto tylko chce ozdobić nimi swe ściany, znajdzie doskonały motyw dla siebie. Różne wzory są wykorzystywane w poszczególnych pomieszczeniach domu. Motywy roślinne i piękne widoki natury przeważają w salonach i pokojach sypialnych. W kuchniach stosuje się zazwyczaj obrazy ukazujące produkty spożywcze, np. owoce czy wnętrza restauracji. W przedpokojach sporym zainteresowaniem cieszą się fototapety uliczki. Są one bardzo piękne, a ich projekt pozwala powiększyć optycznie pomieszczenie, które wydaje się rozszerzać o uroczy zaułek naniesiony na płótnie.

Jak w podróży

Fototapety z uliczkami albo odmiennymi wspaniałymi miejscami cieszą się sporym zainteresowaniem klientów nabywających takie materiały wykończeniowe. Być może kryje się za tym tęsknota za podróżami lub potrzeba spędzania czasu w uroczych i nastrojowych miejscach. Fototapeta jest idealnym sposobem, aby wpuścić do domu tchnienie świeżości i stworzyć coś całkiem innego i nieszablonowego. A jeżeli pragniemy mieć naprawdę szczególny i niepowtarzalny obraz, możemy polecić jego wykonanie z własnej fotografii, na przykład zrobionej w czasie urlopu.