EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Oświetlenie LED – popularny rodzaj oświetlenia o bardzo dużym wykorzystaniu

Zdecydowana większość energii elektrycznej pozyskiwana jest ze źródeł nieodnawialnych. To z tego powodu powinniśmy ograniczać jej zużycie. W zwykłym gospodarstwie domowym największe ilości energii elektrycznej zaoszczędzimy, wybierając energooszczędne źródła światła. Co możemy obecnie wybrać zamiast klasycznych, pochłaniających wielką ilość energii żarówek?

Przed kilku laty pojawiło się na sklepowych półkach oświetlenie LED. Aktualnie jest to jedno z wyjątkowo energooszczędnych źródeł światła. Co więcej, oświetlenie LED oferowane w bardzo różnorodnej konfiguracji umożliwia na zastosowanie go do oświetlania najróżniejszej przestrzeni w naszych mieszkaniach. Stosując halogeny LED, możemy oświetlić tak naprawdę każde pomieszczenie we własnym domu czy mieszkaniu. Halogeny LED mogą być wykorzystane do oświetlenia kuchni, łazienki, salonu i sypialni. W tych pomieszczeniach możemy wykorzystać je zamiast klasycznych żarówek. Możliwości wykorzystania oświetlenia LED jest jednak zdecydowanie więcej. W sklepach, które zajmują się sprzedażą artykułów oświetleniowych znajdziemy także listwy LED. Wspomniane Listwy LED pozwolą na oświetlenie tych elementów znajdujących się w mieszkaniu, które szczególnie chcemy podkreślić.

sprawdź firmę Softled

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting

Ważny jest nie tylko wybór dobrego rodzaju oświetlenia, ale także dostosowanie go do funkcji, jaką pełni dane pomieszczenie oraz do wystroju i dominującej we wnętrzu kolorystyki. Jeżeli nasze mieszkanie zdecydowaliśmy się urządzić w ciemnych barwach, to kupując żarówki należy wybierać te, które mają większą moc. Ale już w pomieszczeniu jasnym moc żarówek nie jest aż tak istotna. Rzadko w pomieszczeniach mieszkalnych wystarcza zamontowanie tylko jednego, umieszczonego na suficie źródła światła.

Najczęściej oprócz standardowego żyrandola konieczne jest zamontowanie także innych źródeł światła: kinkietów, lamp (zobacz oświetlenie łazienkowe nad lustrem) stojących, lamp , które przeznaczone są do umieszczenia na biurku. Dodatkowe punkty oświetlenia pomocne okazują się być również w kuchni do oświetlenia blatów roboczych – poznaj halogeny ledowe. Pomieszczeniem, w którym podobnie często decydujemy się umieścić dodatkowe oświetlenie jest również łazienka. W przeważającej większości przypadków w łazienkach dodatkowe oświetlenie umieszczane są w pobliżu lustra. Za sprawą tego łatwiej zrobić makijaż czy ułożyć fryzurę.