EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak urządzić oraz wyposażyć łazienkę, aby nie tylko wyglądała stylowo, ale była również funkcjonalną

Urządzanie łazienek bywa niezwykle miłym zajęciem, ale gruntowny remont tego pomieszczenia wiąże się z wielkim wydatkiem. Przykładowo, wodę należy doprowadzić do umywalki, a później ją odprowadzić. Żeby wykonać te czynności trzeba zużywać kilometry rurek oraz różnego rodzaju kolanek, a do tego dodać rachunek wystawiony przez hydraulika, o ile rzecz jasna gospodarz nie podjął się własnoręcznego wykonania instalacji. W tym czasie pani domu może zająć się aranżowaniem wnętrza, aby było ono funkcjonalne i równocześnie piękne.

Najważniejsza wydaje się być właściwie dobrana kolorystyka. Można kupić terakotę w ciemnych odcieniach, brązie lub bordzie. Takie kolory spowodują, że wnętrze będzie wyglądać bardziej majestatycznie, ale osad z mydła będzie na nich bardziej widoczny, szczególnie w kabinach prysznicowych. Z tego powodu lepiej wybrać stonowany beż bądź barwy zieleni czy delikatny lazur, gdyż te kolory kojarzą się z wodą.

nowoczesna łazienka

Autor: Aussie Assault
Źródło: http://www.flickr.com

Pora, aby zająć się omówieniem rodzai mebli, które dostrzeżemy praktycznie w każdej łazience lub toalecie. Pośród takich mebli pierwsze miejsce zajmują szafki z umywalką. Taka szafka świetnie sprawdza się w niewielkich łazienkach, gdyż w jej wnętrzu można magazynować środki czystości, gąbki lub rzadziej używane szampony. Żeby mebel służył nam długo, warto przed kupnem dla pewności sprawdzić, czy producent pieluchy z tetry mebli łazienkowych właściwie zabezpieczył politurę przed szkodliwym działaniem wilgoci i wody.

Szafki z umywalką są bardzo funkcjonalnym meblem, ponieważ poza nim w toalecie innych szaf de facto nie potrzebujemy. Oferuje je ta firma. Jeżeli ktoś posiada w domu większe pomieszczenia, to dokupi jeszcze wolnostojącą szafę, na przykład w kolorze bieli, bo wtedy będzie doskonale pasować do każdego wnętrza. Zaraz obok umywalki możemy równie dobrze postawić pralkę, żeby na niej ustawiać rzeczy, które chcemy mieć na wyciągnięcie ręki.

łazienka

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
Aby urządzać domowe wnętrza, w żadnym razie nie trzeba być ekspertem w takiej dziedzinie, szczególnie że w sprzedaży dostaniemy mnóstwo poradników, a i w sieci aż roi się od cennych rad. Można także skorzystać z programów komputerowych, które na swojej witrynie internetowej umieścił niejeden producent mebli łazienkowych. Z kolei ci najbardziej kapryśni konsumenci, którzy np. chcą umeblować łazienkę w zgodzie z zasadami feng shui, z pewnością nie pogardzą usługami, jakie oferuje projektanta wnętrz.