EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Dom jak z bajki, a pokoje jak królewskie apartamenty, czyli parę dekoratorskich trików i pomysłów

Choć zasadniczo nie wszyscy jesteśmy artystami, to jednak wszyscy chcemy mieszkać w dostojnie wyposażonych pomieszczeniach. Właściwie jedyną przeszkodą w osiągnięciu tak sformułowanego celu bywają tylko pieniądze, ponieważ za generalny remont i nowoczesne rządzenia, np. kuchenne, trzeba rzecz jasna zapłacić majątek. Dlatego część kobiet poszukuje w periodykach bądź sieci niebanalnych, lecz i tanich w realizacji projektów na odświeżenie dekoracji domu.

Święta bożonarodzeniowe są najprawdopodobniej jedynym okresem, kiedy gospodyni nie musi zbyt długo zastanawiać się, co zrobić, aby pomieszczenia prezentowały się wyjątkowo pięknie, bo supermarkety pełne są rozmaitych świątecznych gadżetów. O wiele większym wyzwaniem bywa natomiast dekoracja domu w okresie poświątecznym. Na szczęście i w tym wypadku możemy zaproponować ciekawe i zarazem zaskakujące rozwiązania.
Lustra (poznaj więcej) od wieków fascynowały ludzi, jak również zdobiły imponujące zamki niegdysiejszych królów. Z kolei my możemy bez obaw wykorzystać je do częściowej zmiany wnętrza pokoju dziennego albo kuchni, gdyż w łazience i sypialni zapewne wiszą już od niepamiętnych czasów.

lustro

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Najlepiej zakupić lustra w ramach, bo wtedy prezentują się one bardziej spektakularnie. Nawet zwierciadło o niepokaźnych rozmiarach jest w stanie optycznie powiększyć dane pomieszczenie. A nie zapominajmy też o tym, że zarówno w tych mniejszych, jak i tych dużych pokojach ładnie będą wyglądać lustra oprawione w stalowe lub drewniane ramy – plastik raczej odpada, ponieważ każde lustro – znajdź informacje – obwiedzione lamówką z wspomnianego surowca sprawia wrażenie jarmarcznego. Z kolei jeżeli gospodyni zaprasza gości, to może postawić stół biesiadny pod lustrem, ponieważ wówczas wydaje się on być niezwykle suto zastawiony i tym samym świadczy o gościnności gospodarzy.

Dodatki do domu w żadnym wypadku nie muszą być kosztowne, wręcz odwrotnie: uwagę przybyłych przyciągną nawet drobiazgi własnoręcznie zrobione z surowców recyklingowych. Jednakże jeśli tutaj koncentrujemy się na wytwornych wnętrzach, to praktycznie nie ma tu miejsca na takie bibeloty. A operatywne panie domu świetnie wiedzą, że najlepsze dekoracje do domu prezentują się pięknie tak za dnia, jak i w nocy. Z tego powodu taką furorę robią obecnie lampki wolnostojące czy kinkiety albo świece zapachowe, które bardzo często bywają umieszczane w wspaniałych podgrzewaczach i lampionach.