EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak zaprojektować i stworzyć bezpieczne a także funkcjonalne wejście na dach? Najczęściej stosowane rodzaje wejść umożliwiających dostanie się na dach.

Jeżeli mamy własny dom z pewnością nie raz odwiedzał nas kominiarz. Przeglądy kominiarskie są przeprowadzane co jakiś czas, ważne jest wiec zaprojektowanie odpowiedniego oraz bezpiecznego wejścia na dach.

budowa
Zależnie od tego jakiego rodzaju mamy dach – przeczytaj więcej tutaj – takie będzie wejście na niego. Rozmyślając nad tym w jaki sposób je zaprojektować powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na to, żeby wszystkie elementy umożliwiały szybkie jak również bezpieczne dostanie się na dach – kliknij tutaj -. Ich wygląd jest drugorzędny, najważniejsze jest bezpieczeństwo tudzież funkcjonalność. Zanim więc zaczniemy murowanie ścian nowego domu, upewnijmy się, iż w projekcie uwzględniono też odpowiednie wejście na dach – link. Tak samo kominiarz jak również osoby, które przykładowo pragną naprawić antenę muszą w jakiś sposób dostać się na dosyć dużą wysokość. Jest wiele rozwiązań, a w zależności od typu naszego dachu można się zdecydować na najlepsze z nich. Gdy decydujemy się drabinkę, trzeba pamiętać o tym, aby była ona na wysokości, która uniemożliwia dostanie się na nią dzieciom. Jest to niezwykle istotne z powodów bezpieczeństwa.

Najpopularniejszym rozwiązaniem są włazy dachowe. Umieszczane są najczęściej na klatkach schodowych, niekiedy można je również napotkać w blokach mieszkalnych, na najwyższych piętrach. We wnętrzu domu natomiast najlepiej wykonać właz z materiału, który współgra z pozostałą częścią klatki schodowej. Doskonałym rozwiązaniem mogą być ławy kominiarskie na dachu. Umożliwiają one swobodny a także bezpieczny dostęp do komina. W zależności od tego jak duże jest nachylenie naszego dachu tak odległe będą od siebie stopnie. Ława kominiarska może być stosowana na prawie każdym pokryciu dachowym – Z tego powodu właśnie ławy kominiarskie są niezwykle funkcjonalnym elementem ułatwiającym dostanie się na dach jak również bezpieczne przemieszczanie się po jego powierzchni, w dowolnych warunkach.

Przykładowe pokrycie dachu

Źródło: www.flickr.com
Z pozoru mało istotny element, którym jest wejście na dach, wymaga dobrego zaprojektowania. Najbardziej istotne jest to, aby zapewnić bezpieczeństwo w czasie poruszania się po dachu oraz zadbać o to, by wszelkiego typu drabinki albo schody prowadzące na dach były w odpowiedni sposób zabezpieczone przed dziećmi.