EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak powinno być urządzone laboratorium? Na co zwracać uwagę? Co jest w takiej kwestii najistotniejsze?

Są miejsca, w których meble powinny być właściwie dobrane, ponieważ są określone normy, które koniecznie musimy przestrzegać. Tak jest z pewnością kiedy pragniemy wybrać meble do laboratorium.

Na jakie kwestie szczególnie warto zwrócić wtedy uwagę?
opłaty

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Są to dość specyficzne meble, które powinny mieć konkretne atesty, ażeby mogły zostać zastosowane w warunkach takiej pracy. Meble laboratoryjne powinny mieć przede wszystkim najwyższej jakości odporność na uszkodzenia chemiczne oraz mechaniczne – zobacz przykłady. Znaczy to, iż muszą być zrobione z lepszej, niż normalnie, jakości materiałów. Gwarantuje to, iż nie zniszczą się szybko i będą służyły naprawdę długo.
Meble, jak również dygestoria laboratoryjne muszą być zrobione ze specjalnych materiałów, takich jak blacha stalowa, ocynkowana lub kwasoodporna – Firma PROLAB. Wszystkie tego rodzaju meble muszą być wykonane z zachowaniem najważniejszych norm oraz przepisów. Powinny spełniać najważniejsze wymagania w dziedzinie bezpieczeństwa i ergonomii pracy. W każdym laboratorium muszą być tego typu meble, są tak samo niezbędne jak aparatura oraz materiał do przeprowadzenia właściwych badań.

Meble to różnorakiego typu blaty robocze, jakie mają odpowiednią liczbę szafek lub szuflad, które umożliwiają rozmieszczenie aparatury, oprzyrządowania jak i materiałów.

Istotne jest też zaplanowanie przestrzeni, by zyskać efektywne prowadzenie procedur badawczych. Należy zachować czystość oraz bezpieczeństwo pracy. Służy w tym celu właściwe zaprojektowanie oraz wyposażenie laboratorium, a dobrze wybrane meble bardzo to ułatwiają.