EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Naprowadzacze kół i lustereczka przemysłowe – a więc, w jaki sposób dopomóc kierowcy samochodziku

Jaka jest rola naprowadzaczy kółek? Do jakich rzeczy bywają używane lustra przemysłowe? Jakiego typu bywa związek między ta dwójką, tak przeróżnymi tematami? Te wszystkie rzeczy dowiesz się, czytając nasz felieton!

kot

Autor: Peter Beekmans
Źródło: http://www.flickr.com

Naprowadzacze kół to w rzeczywistości bardzo łatwy temacik, choć nie każda osoba może kojarzy, co to tak naprawdę bywa. Tymczasem naprowadzacze kół to zagięte „słupki”, które mamy możliwość zauważyć przy wjazdach do przeróżnych magazynów od strony tylnej wielkiego sklepu, lub po prostu na parkingach, rozdzielające miejsca na postój. Ich robotą bywa pomóc kołom ciężarówki w dobry sposób usadowić się w lokalizacji, by rozładunek był prostszy. Produkowane bywają one z rur ocynkowanych o promieniu stu sześćdziesięciu milimetrów, dzięki czemu są niewiarygodnie wytrzymałe i mają możliwość znieść bardzo duże ciężary, przy czym tych słupków wysokość pozostała wybrana w ten sposób, by nie zepsuły felg samochodziku.
Następny tematyka to lustra przemysłowe. Ich robota bywa niewiarygodnie łatwe – to one ukazują nam często, jaka rzecz odbywa się za zakrętem kiedy jedziemy samochodzikiem, odbijając we własnej tafli wszystko pod ustawionym pod nie kącikiem. Ułatwiają przejeżdżanie z zakrętu, czy też mogą ukazać, jaka rzecz odbywa się za tobą. Powstało wieledużo rodzajów tego typu lusterek, miedzy innymi okrąglutkie lub kwadratowe. Są jednakże także różne kolory, na przykład żółto-czarne, albo biało-czerwone.

Podsumowując – |jaka rzecz połącza obie te rzeczy? Obie powodują, że jesteśmy bardziej bezpieczni, albo to jadąc samochodem, czy najzwyczajniej w świecie parkując. Nie bój się już, i zaufaj tym rozwiązaniom technicznym!