EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Kilka informacji o oświetleniu led. Czy wiesz, co oznacza jego nazwa?

Oświetlenie typu LED jest obecne w sklepach już od dość długo. W galeriach handlowych wielu dużych miast takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań powstały stanowiska oferujące wyłącznie nowoczesne rozwiązania oświetleniowe dla domów oraz profesjonalne oprawy przemysłowe led dla supermarketów i fabryk. Jak to zwykle bywa w przypadku różnych pomysłów niewielka grupa użytkowników zdaje sobie sprawę skąd ów wynalazek pochodzi i jakie jest nazwisko jego odkrywcy.

przemysł

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com

Określenie LED jest akronimem od angielskich słów light-emitting diode, które tłumaczymy na polski jako dioda elektroluminescencyjna czy też po prostu jako dioda świecąca. Za jej wynalazcę uznaje się amerykańskiego inżyniera i profesora University of Illinois – Nicka Holonyaka. Chociaż może się to wydawać nierzeczywiste, produkcja diod według pomysłu Holonyaka zaczęła się już w latach sześćdziesiątych minionego wieku. Dziś wynalazek tego inżyniera z USA znalazł naprawdę szerokie zastosowanie. Niewątpliwą zaletą lamp opartych o diody świecące jest ich wytrzymałość.

Czy ekscytuje Cię omawiana kwestia? Jeśli tak, to kliknij ten link i zdobądź cenne info (https://ambro.pl/) także na podobnej witrynie!

Zakłada się, że oświetlenie tego typu może funkcjonować nawet przez trzydzieści lat. Co prawda koszt zakupu reflektorów ledowych jest o wiele wyższy niż zwykłych lamp żarowych, ale w związku z nadzwyczajną żywotnością LED inwestycja w nie z pewnością okaże się rentowna. Inną interesującą cechą lamp z diodami elektroluminescencyjnymi jest możliwość wyboru barwy światła przez nie wytwarzanego – sprawdź ofertę

światło

Autor: pedrik
Źródło: http://www.flickr.com

Światło białe ciepłe idealnie nadaje się do wnętrz domów i mieszkań, światło zimne natomiast dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach biurowych, halach fabrycznych, magazynach, gabinetach lekarskich i salonach kosmetologicznych. Ekonomiczne oświetlenie przemysłowe ma ogromne znaczenie zarówno dla posiadaczy firm jak i dla ich pracowników. Zakupienie trwałych lamp ledowych i wyposażenie w nie stanowisk pracy szybko przyniesie oczekiwane oszczędności i zapewni członkom załogi dobre warunki do wykonywania obowiązków zawodowych.