EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Prowadzisz swój biznes? Przekonaj się jak oświetlenie LED dla przemysłu jest w stanie ograniczyć wydatki związane z oświetleniem pomieszczeń

Jeżeli prowadzisz firmę z pewnością zależy Ci na ograniczeniu zbędnych kosztów. Zobacz, co możesz uczynić, by rachunki za prąd nie były tak duże. Jakiś czas temu technologia LED była stosowana przede wszystkim w oświetleniu domowym. Obecnie oświetlenie LED cieszy się dużą sympatią wśród przedsiębiorców czy właścicieli sporych firm. Z jakiego powodu?

oświetlenie (zobacz przeniesiony tutaj) przemysłowe i uliczne LED

oświetlenie

Autor: Grand Parc – Bordeaux, France
Źródło: http://www.flickr.com
Główną przyczyną wzrastającej popularności takiego rodzaju oświetlenia jest… ogromna oszczędność. Jeśli w swoim biurze czy hali produkcyjnej, bądź fabryce zamontujesz oświetlenie przemysłowe LED, już po kilku miesiącach, Twa inwestycja się zwróci. Niektórzy mówią, iż po zmianie oświetlenia, w krótkim czasie odnotowali aż kilkukrotny zwrot z uprzedniej inwestycji. Z jakiego jeszcze powodu warto zainstalować oświetlenie LED? Dlatego, iż żarówki LED posiadają sporą żywotność. Mogą sprawnie pracować nawet przez kilka lat! A więc masz gwarancję, iż jeżeli zdecydujesz się na oświetlenie przemysłowe LED, nie będziesz musiał go często wymieniać.

Oświetlenie przemysłowe LED nie jest tylko stosowane w pomieszczeniach zamkniętych.

oświetlenie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Następnym atrybutem oświetlenia LED jest jego powszechne zastosowanie. Oświetlenie przemysłowe Led doskonale sprawdza się nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych, ale także w przestrzeni publicznej, a więc: w parkach, ogródkach, na zieleńcach, w ulicznych lampach – . W takim przypadku producenci oferują żarówki i oprawy, które mają dużą moc i emitują nasilone światło o rozległym zasięgu. Czym charakteryzuje się oświetlenie przemysłowe i uliczne LED? Tym, że w żarówkach w tej kategorii produktów, diody LED są niezmiernie gęsto rozmieszczone i pochodzą od znanych producentów.

Oświetlenie przemysłowe i uliczne LED – parę modeli

Producenci oferują różne odmiany produktów w zakresie oświetlenia przemysłowego i ulicznego LED. Jeżeli poszukujesz idealnego produktu, powinieneś zwrócić wyjątkową uwagę na typ gwintu żarówki, tak by pasował do mocowania lampy ulicznej lub przemysłowej. Nadzwyczaj ważną kwestią jest również siła żarówki. Musisz mieć świadomość, że rozmaite rodzaje żarówek, mają odmienną moc. Producenci oferują nam żarówki o mocy kilkunastu watów, jednak w sklepie zauważysz również żarówki o mocy 100 i więcej wat! Na co jeszcze należy zwrócić szczególną wyjątkową uwagę w trakcie wyboru oświetlenia? Przed definitywnym wyborem określ jego zadanie. Dlaczego? Musisz wiedzieć, iż każdy rodzaj żarówki posiada odmienne rozmieszczenie diod, a więc kąt padania światła w każdej z tych żarówek będzie inny. Jeżeli zależy Ci na skupionym i intensywnym świetle, zdecyduj się żarówki o wąskim kącie padania. W ogromnych halach znakomicie będą działały żarówki LED, które mają usytuowane diody na całej powierzchni i transmitują strumień światła o kącie 360 stopni.