EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Z jakiego powodu warto stosować specjalne oleje do maszyn rolniczych?

Maszyny gospodarcze funkcjonują w niełatwych warunkach, wystawione na ogromne ilości kurzu, skrajnie wysokie temperatury oraz duże obciążenie. W okresie zimowym natomiast stoją bezczynnie, narażone na działanie mrozu i korozję. Profesjonalny sprzęt rolniczy można ochraniać, stosując dedykowane oleje oraz smary.

maszyny rolnicze

Autor: Airwolfhound
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach dostępne są różnego typu oleje do maszyn rolniczych. Trzeba dowiedzieć się, jakie jest przeznaczenie danego oleju. Produkowane są oleje hydrauliczne, przekładniowe oraz oleje smarujące silniki spalinowe.

Kiedy dowiadujesz się o posiadającej interesującą Cię treść nowej witrynie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info dotyczące źródeł, z których czerpie ona dane.

Wszystkie z nich spełniają jasno sprecyzowane zadania i muszą posiadać pożądane cechy. I tak: oleje smarujące silniki mają ograniczać tarcie, jak również chłodzić podzespoły silnika, zapobiegając ich przegrzaniu.

Ponadto powinny ochraniać silnik przed rdzewieniem. Oleje (strona internetowa urządzenia do produkcji biopaliw) przekładniowe muszą wykazywać się zdolnością do przenoszenia obciążeń, a oleje hydrauliczne mają za zadanie zagwarantować prawidłową pracę pompy i przeciwdziałać możliwym stratom ciśnienia oraz energii. Dzięki dobrze wybranemu specyfikowi, układ hydrauliczny będzie w 100% bezawaryjny i bezpieczny w dowolnych warunkach, także przy największym obciążeniu.

Oleje do maszyn rolniczych charakteryzują się ponadprzeciętną lepkością. Ponadto są niepodatne na pienienie i wpływ bardzo wysokich i bardzo niskich temperatur. Oleje te zwykle są mineralne, czasem spotkać można syntetyczne. Wzbogaca się je o

maszyny rolnicze

Autor: Official USS Theodore Roosevelt (CVN 71) Page
Źródło: http://www.flickr.com

składniki zapobiegające korozji, zużywaniu się sprzętu i utlenianiu. Wybierać można spośród olejów sezonowych na lato lub zimę, lecz coraz częściej używane są substancje wielosezonowe. Na rynku można też coraz łatwiej znaleźć tzw. oleje wielozadaniowe , spełniające wiele zadań jednocześnie i stanowiące kompleksową ochronę maszyn.

Bez względu jednak na to, jakiego rodzaju olej wybierzemy, trzeba pamiętać o tym, że musi on być olejem najwyższej klasy. Trzeba również regularnie wymieniać oleje, tak, by nie straciły swoich przymiotów i aby należycie mogły osłaniać osprzęt przed szybszym zużyciem i występowaniem defektów. Kupno oleju nawet najwyższej klasy jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż remont maszyny, czy nawet jej zamiana na inną. Miejmy na uwadze, iż urządzenia rolnicze są niezbędne w pracy na polu i każdy dzień bez dostępnego osprzętu skończyć się może wielkimi stratami.