EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Elementy wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania

Instalacja ogrzewania centralnego to nie jedynie kocioł. To również rurki, rozdzielacze, zbiorniki a także kaloryfery c.o. Wszelkie owe fragmenty składają się na wewnętrzną instalację ogrzewania centralnego.

Instalacja c.o. coraz to rzadziej realizowana jest z rur stalowych. Aktualnie najpopularniejsze są rurki z miedzi, a w przypadku instalacji z kotłami gazowymi, w których temperatura wody nie przewyższa 80°C, standardem stały się instalacje z tworzywa sztucznego o rurach kotłowych. Rury kotłowe z polibutylenu sprawdzają się nadzwyczaj dobrze. Tak armatury z rurek miedzianych, jak i z tworzyw sztucznych mogą być realizowane w systemie trójnikowym albo [odboje gumowe] rozdzielaczowym. Gdy ciepło (nie przegap – link) wytworzone w kotle zostanie rozprowadzone po całym mieszkaniu dzięki instalacji c.o., potrzebne jest jeszcze narzędzie, jakie uwolni to ciepło do pomieszczeń – może być to grzejnik bądź ogrzewanie podłogowe. Nowoczesne grzejniki c.o. są zazwyczaj robione ze stali, lecz możesz także kupić żeliwne oraz aluminiowe. W większości wypadków posiadają konstrukcję członową (zależnie od zapotrzebowania na ciepło zestawia się grzejnik z należytej ilości fragmentów).
Zakupy przez internet

Autor: iStock
Źródło: iStock
Grzejniki stalowe mają różnorodne kształty, jednak zdecydowanie najbardziej popularne są tzw. grzejniki płytowe. Częścią owych grzejników są blachy żaroodporne do instalowania w pokojach, holach, kuchniach, na ogół pod oknami.

W łazienkach instaluje się kaloryfery drabinkowe, na jakich można wieszać oraz suszyć ręczniczki. Prócz tego istnieje cała gama ekskluzywnych grzejników dekoracyjnych o ekscentrycznych kształtach, jakie umieszcza się w reprezentacyjnych częściach domu.