EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak upiększyć ściany naszego mieszkanka?

Fototapety wróciły do łask i znów są trendy. Coraz to częściej można zobaczyć je w aranżacji pomieszczeń. Jeżeli nie chcesz, żeby ściana w pokoju, kuchni czy pokoju dziennym była jednostajna – koniecznie postaw na fototapetę. Jest ona nie tylko funkcjonalna, ale pełni rolę ozdobną.

Wybór fototapety do aranżacji wnętrza nie jest prosty. Pod uwagę trzeba wziąć rozmiar wnętrza kolorystykę jak też fakt czy na ścianie z tapetą będą ustawione meble. Do doboru mamy kilka typów fototapet, a coraz częstszym zabiegiem jest przyklejanie grafiki pod szkłem np. nad blatem kuchennym.

fototapeta - wzór

Autor: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapeta w toalecie? Ten pomysł na aranżacje nikogo już nie zadziwia. Fototapeta może pojawić się na ścianie z WC, przed umywalką lub pod natryskiem. W tym ostatnim wypadku fototapeta jest przyklejona bądź nadrukowana na szkle (na tej stronie bez problemu uzyskasz podpowiedź). Fototapeta bądź wielobarwne szkło to świetna alternatywa dla popularnych kafelek. Dobrze jest pamiętać o tym, iż fototapeta powinna być dostosowana do aranżacji całej łazienki. Najczęstszymi motywami na fototapetach, które pojawiają się w polskich łazienkach są woda, widok pustyni czy kamienie, które wiążą się ze SPA, tworząc domowy pokój kąpielowy. Odważniejsze osoby mogą zdecydować się na fototapetę z osobistą grafiką!.

Fototapeta do kuchni skryta za szkłem! Fototapeta znalazła swoje miejsce również w kuchni. Przeważnie zobaczymy ją nadrukowaną na szkle w przestrzeni pomiędzy blatem, a górną linią szafek. Jednorodna płyta szkła jest prosta w utrzymaniu schludności i z sukcesem substytuuje kafelki, które dotychczas pojawiały się w tym miejscu. Fototapeta prócz funkcji praktycznej, pełni też rolę dekoracyjną i może wytyczać dla przykładu część jadalniową w kuchni. Na jej tle rewelacyjnie przedstawia się stół z krzesłami, tworząc małą jadalnie, co jest szczególnie doceniane w niedużych mieszkankach w bloku.

fototapety do salonu

Źródło: demur.pl

Jeśli jeszcze nie eksperymentowałeś w domu z fototapetami, faktycznie warto się skusić. Mieszkanie może wydawać się o wiele większe niż jest w rzeczywistości, jeśli wrzucimy na ścianę odpowiednio dobraną fototapetę. I na odwrót – posługując się fototapetami z przewagą ciemnych barw, jesteśmy w stanie spowodować odczucie, iż dane wnętrze jest o wiele mniejsze (na jego stronie). Interesującą propozycję stanowią malowidła oparte na złudzeniach optycznych. Kiedy patrzymy na nie, to co jest w nich zaprezentowane wydaje nam się trójwymiarowe.