EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Zbudowanie domu to coś, co pragnie wielu z nas? Jak podejść do tego zagadnienia i o jakich kwestiach pamiętać?

Mamy w planach wybudować dom – plan niezwykle ambitny, lecz jak najbardziej do zrealizowania. To jednakże nie wszystko, bo planujemy, ażeby była to budowla trwała, oryginalna i nie za najmniejsze pieniądze. Wychodzimy bowiem z założenia, iż to projekt naszego życia, a przecież na takie coś nie powinno się ani oszczędzać z inwestycją w materiały, czy blokować fantazyjnych pomysłów. Oczywiście, nie możemy przekraczać granicy, czyli fantazja nie może zwyciężyć ze zdrowym rozsądkiem, nie powinno także być ważniejsza od praktycznej strony. Najbardziej korzystnie to zbilansować, wtedy efekt będzie najbardziej zadowalający.

Jeśli więc mamy w planach takie coś, to powinniśmy zacząć od silnej podstawy, czyli od bardzo dobrych materiałów. Nie kupujmy najbardziej tanio. Nie chodzi również o to, aby przepłacać, ale żeby dobrać tego typu materiały, jakie sprawdzą się w każdej sytuacji i będą gwarantem, że nasz dom – przeniesiony tutaj – będzie najbardziej optymalnie wykończony – Niektóre osoby robią właśnie ten błąd, że chcą zbyt dużo oszczędzać i zakupują najbardziej tanie materiały, więc po pewnym czasie coś należy wymienić, coś naprawić, i tak to trwa sporo czasu.

ogrodzenie

Autor: Gary J. Wood
Źródło: http://www.flickr.com

Postawienie domu jest wielkim konkretem, powinniśmy więc to zrealizować nie jak najmniejszym kosztem. Tym bardziej, że jesteśmy w stanie zaoszczędzić na pozostałych elementach, np. na wystroju wokół domu. Możemy sami zaplanować ogród, zaś ogrodzenie zrobić solidne, lecz wynająć taką firmę, która nie zawoła za dużej kwoty za robociznę – Wtedy jeżeli interesują nas ogrodzenia kute, jesteśmy w stanie sobie na nie pozwolić mając na uwadze, że będą świetnie się prezentować, a jednocześnie nie będą kosztować bardzo dużo. Tak samo działajmy w domu, ponieważ choć dobrze kupować dobre materiały, to z pewnością na wielu elementach da sięmateriały – (wzmacnianie gruntu)dzić.

Na przykład pragniemy zrobić schody kręcone, tak więc nie ma przeszkód, żeby samemu zabrać się za to zadanie. Oczywiście z pomocą człowieka, który ma w tej materii doświadczenie. Chodzi jednak o to, że nie trzeba wynajmować całego sztabu ludzi, ponieważ jak tylko mamy czas można się spokojnie tym zająć. W tej sytuacji nasz dom będzie trwały, my zaoszczędzimy, a jednocześnie będziemy mieli satysfakcję, że fizycznie (nie jedynie psychicznie) przyłożyliśmy się do jego wybudowania.