EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakim sposobem odpowiednio wymienić szybę kominkową?

Szyby kominkowe cechują się rozległą solidnością oraz wytrzymałością. Muszą być wykonane z solidnego, dobrego materiału, bo muszą być odporne na niezmiernie wysoką temperaturę oraz na wielki nacisk.

Szyba do kominka, analogicznie jak podstawa pod kominek, jest więc niesłychanie ważną częścią pełnego kominka. Czasami jednak zdoła zdarzyć się tak, że szyby do kominków ulegnie uszkodzeniu, przykładowo pęknie. W takiej sytuacji bezsprzecznie trzeba taką uszkodzoną szybę jak najprędzej wymienić. W jaki sposób wykonać to prędko, funkcjonalnie, a co najważniejsze poprawnie?

Przede wszystkim musimy zamówić nowiutką szybę do kominka. Rodzajów kominków, zaś co za tym idzie szyb do kominków, jest teraz niezwykle sporo, wskutek tego musimy wiedzieć, jaka szyba do kominka będzie dobra.

Aby zdobyć świeże dane na opisywane zagadnienie sięgnij po szczegóły (https://www.archipelag.pl/projekty-domow/domy-z-dachem-dwuspadowym) – one z pewnością również Cię zaintrygują. Zobacz to na własną rękę.

Jeśli posiadamy kominek od producenta, który oferuje też szyby do tych kominków, wtenczas wystarczy wyłącznie sprawdzić rodzaj kominka oraz zamówić do niego dobrą szybę. Jeżeli nie mamy takiej ewentualności, poszukajmy przedsiębiorstw, które oferują szyby do kominków, w tym również szyby na wymiar.

kominek

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame

Kiedy już zdobędziemy nowiusieńką szybę do kominka, musimy lekko i powoli odkręcić starą szybę i włożyć nowiutką. Nie jest to karkołomne i czasochłonne, wobec tego na pewno poradzi sobie z tym każdy. Nowiutką szybę wypada precyzyjnie wstawić w ramę drzwiczek i przykręcić. Pomnijmy o tym, iż pod szybą kominkową znajduje się sznur. Jeśli jest on w stosownym stanie, wypada łagodnie go ściągnąć i użyć na nowej szybie do kominka. Sznur konkretnie przyklejamy do ramy, potrzebnie powinniśmy zwrócić uwagę na to, żeby leżał on płasko i nie wchodził na brzegi ramy.

Wtedy umieszczenie szyby na dobrym miejscu może być kolejnym szkopułem. Poniektórzy producenci kominków do uszczelniania używają nie wyłącznie sznura, lecz również silikonowych uszczelek. Jeśli nasz kominek posiada silikonowe uszczelki, wtenczas musimy ściągnąć drzwi kominka i nałożyć silikon niezmiernie starannie i precyzyjnie. W czasie tej pracy zwróćmy uwagę na to, żeby silikon nie wypłynął. Potem nakładamy szybę, jaka winna co najmniej przez dobę leżeć na płasko na drzwiach kominka.