EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

O bezpieczeństwie w pracy

Odzież stosowaną na stanowiskach pracy można podzielić na dwa rodzaje: ochronną i roboczą. Odzież ochronna powinna posiadać odpowiednie certyfikaty zgodnie z normami odpowiednimi dla zagrożenia z którymi pracownik ma do czynienia.

Każdy element odzieży ochronnej powinien być solidny a co za tym idzie zapewniać jego właścicielowi zabezpieczenie przed np. działaniem strumienia substancji chemicznej w postaci ciekłej.
Jest to wyjątkowo ważne szczególnie w przypadku osób pracujących przy niebezpiecznych substancjach chemicznych (gazach, parze) oraz zagrożeń mających związek z działaniem płomienia i odprysków metali, których przyczyną są np. tarcze do cięcia. Zobacz

Odzież robocza jest stosowana jako ubranie zastępujące odzież prywatną. To odzież, którą pracownik nosi tylko do wykonywani prac, przy których występuje duże brudzenie substancjami niegroźnymi dla to odzież, którą pracownik nosi zwykle do wykonywani zajęć, przy których daje się zauważyć intensywne duże prawdopodobieństwo zabrudzeń, substancjami nieszkodliwymi dla zdrowia.

spodnie robocze

Źródło: flickr.com

Daje ochronę nie tylko przed zabrudzeniem, ale również zapobiega przed zbyt wczesnym uszkodzeniem odzieży prywatnej. Do podstawowych elementów odzieży roboczej należą spodnie robocze, z których najczęściej wybieranym modelem są tzw. ogrodniczki. Z jakiego powodu? Przyczyn jest wiele. Najważniejsze, spodnie robocze ogrodniczki posiadają podniesiony karczek, ochraniający prywatną odzież przed zniszczeniem i zabrudzeniem.Zapewnia on komfort i ciepło w czasie jesienno-zimowych dni. Ten model spodni posiada również elastyczne gumki, zapewniające większą swobodę ruchu podczas pracy (nie krępują ruchów w czasie wykonywania prac). Sprawdź

Do domowego zastosowania w zupełności wystarczą spodnie robocze do pasa.
Ponieważ warunki pogodowe w kraju mamy różne, pracownicy muszą posiadać również w kurtkę roboczą. Powinniśmy zwrócić uwagę by wykonana była z wodoodpornej tkaniny, która zabezpiecza przed wiatrem, zimnem czy deszczem. W zależności od wykonywanej pracy możemy wybierać między wieloma fasonami i modelami.
Na rynku polskim znajdziemy wielu producentów oraz dystrybutorów odzieży roboczej.

Jeśli interesuje Cię ciąg dalszy nawilżacz powietrza dla dzieci naszego wpisu zapraszamy do następnego tekstu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod tym linkiem. Tam rozproszymy wszelkie Twoje niepewności.

Szeroki wybór odzieży i innych artykułów BHP obejmuje zarówno ubrania o niskim lub średnim standardzie wykonania, jak i te z najwyższej półki cenowej, doskonałe jakościowo – zależnie od wykonywanej pracy.

Opracował