EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Zgubiłeś dokumenty? Dowiedz się, co zrobić, by nie paść ofiarą przestępstwa

Posłużenie się naszymi dokumentami przez trzecie osoby może nieść z sobą poważne pokłosia. Jak temu zapobiec? Co uczynić w sytuacji zgubienia czy kradzieży dokumentów?
Starczy chwila nieuwagi, aby stracić najpotrzebniejsze dokumenty, drogocenne pamiątki, smartfon czy inny rynsztunek.

skradziony dowód osobisty

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Rabusie czają się na każdym kroku, zwłaszcza w trakcie wakacji. W miejscach publicznych pilnuj swojego bagażu, portfela i torebki, aczkolwiek wprawny złodziejaszek i tak z pewnością znajdzie sposób, by przywłaszczyć sobie cenne przedmioty. Co zrobić, gdy stracimy dokumenty, jakie mieliśmy przy sobie? Przywłaszczenie czy zagubienie jakiegokolwiek dokumentu stanowi niezwykle poważny kłopot. Złodziej może wykorzystać nasze dane do celów przestępczych, a sytuacje takie niełatwo będzie potem wyjaśnić (baza skradzionych dokumentów). Niezwłocznie wykonaj telefon do instytucji, w której posiadasz konto (jeśli nie masz takiej opcji, możesz zadzwonić do „obcego” banku), aby jak najszybciej zastrzec swą kartę kredytową. Doradca zada kilka pytań, by zweryfikować Twą tożsamość i zapyta o powód, dla jakiego potrzebujesz zastrzec własny dokument. Można od razu zamówić kolejną kartę debetową, jaka będzie wysłana w przeciągu najbliższych dni . Dzwoniąc do banku, możesz też zastrzec swe inne zagubione albo skradzione dokumenty: skradziony dowód osobisty, paszport (jak skradziono dowód osobisty). W przypadku odnalezienia powyższych dokumentów, masz prawo odwołać zastrzeżenie w ciągu tygodnia od daty zgłoszenia.
Najnowsze technologie i urządzenia niosą ze sobą bezmiar korzyści.

Nawet w przypadku kradzieży albo zgubienia dokumentów pomocny okazuje się Net. Specjalnie stworzone portale, dopomogą prędko zastrzec wszystkie nasze zguby takie jak skradzione prawo jazdy.