EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Dbaj o swoje stopy… za pomocą skarpet codziennie

Wiele osób nie poświęca wystarczającej uwagi skarpetom. Kupuje jakiekolwiek, często sugerując się tylko ceną lub ich Kolorem. Niestety, jest to ogromny błąd.
Większość ludzi nosi skarpety niemal każdego dnia.

modne kolorowe skarpetki

Autor: socktok.pl
Źródło: http://socktok.pl/

Dlatego też, źle dobrane skarpety mogą bardzo nehgatywnie wpływać na nasze stopy, które noszą je na sobie przez wiele godzin. Ma to zastosowanie jednak również i w drugą stronę – dobre skarpety mogą być zbawienne! Jeżeli zaś chodzi o skarpety producent producentowi nie równy . Nie przejmuj się więc jedynie wzorem czy ceną. W nawet najładniejszych skarpetach, wykonanych z nieoddychającego materiału, stopa jest zmęczona. Co więcej, przez brak przepływu powietrza, powstawać będzie nieprzyjemny zapach, szczególnie probematyczny latem i w cieplejsze dni. Jak więc wybrać odpowiednie skarpety?
Podstawowa reguła brzmi – czytaj skład skarpet. Skarpety powinny łatwo przepuszczać powietrze oraz umożliwić stopie „oddychać”.

Ten tekst omawia bardzo interesujące sprawy – jeśli chcesz przeczytać zbliżony materiał, zobacz bez wahania to opracowanie (http://lpsp.pl/).

Powszechnie wiadomo, że najbardziej znanym oddychającym materiałem jest bawełna. Powinna więc ona stanowić przytłaczającą większość składu wszystkich skarpet. Nie jest jednak możliwe, aby skarpety były wyprodukowane w sto procentach z bawełny.

Masz ochotę poszerzyć swą wiedzę z tego zagadnienia? Służymy pomocą. Trzeba wejść na nową witrynę i tam dowiedz się więcej modele odlewnicze wiadomości.

Jaki jest powód? Ponieważ bawełna nie jest rozciągliwa. Mówiąc inaczej – skarpety wyprodukowane jedynie z bawełny, nie trzymałyby się żadnej stopy a w konsekwencji – SPAdały. Z tego też względu do większości skarpet dodawane są również inne składniki. Aby dodać skarpecie elastyczności dodaje się do niej zazwyczaj tak zwany elastan.

Elastan nie powinien jednak stanowić większości składu skarpet! Wśród innych materiałów dodawanych w skład skarpety frotte jest jednym z najbardziej przyjemnych. Szczególnie wówczas, gdy frotte umieszczone jest na spodzie skarpet. Frotte zapewnia wówczas miękkość podczas chodzenia.