EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Mosiądz – jego konkretne odmiany oraz możliwe zastosowanie w normalnym codziennym życiu

Wbrew wszelkim pozorom rzeczy wykonanych z mosiądzu w ogóle nie powstało mało oraz jest to surowiec do tej pory niezastąpiony przy produkowania bardzo dużej liczby przedmiotów. Jak się jednak okazuje, w rzeczywistości istnieje kilka rodzai mosiądzu, który możemy po wyróżniać z powodu jego już określonego składu, gdyż ów materiał w najczystszej postaci bywa połączeniem stopu miedzi i cynku razem z pewnymi określonymi „dodatkami”.
Rozpocznijmy może od tego, że z mosiądzu produkuje się wiele „silnych” przedmiotów, takich jak choćby amunicja, czy też dzięki swojej własnej odporności na wodę morską takiego rodzaju elementów jak choćby śruby okrętowe, które jak wiemy mogą być naprawdę narażone na wiele i od ich wytrzymałości bardzo dużo zależy.

Stal, kółko zębate

Autor: Gytizzz
Źródło: http://www.sxc.hu
mosiądz

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Pomijając to jednak mosiądz bywa także stosowany w przemyśle powiązanym wraz z maszynami, samochodami, czy też wraz z przemysłem elektrotechnicznym, okrętowym, oraz precyzyjnym oraz chemicznym, nie wspominając już o jego istotnym zastosowaniu w produkowaniu różnych instrumentów muzycznych.

Jak napomykaliśmy w naszym wstępie mosiądz można sklasyfikować przede wszystkim ze względu na jego skład, dzięki czemu możemy po wyróżniać przede wszystkim: mosiądze dwuskładnikowe, ołowiowe, a także wysokoniklowe, nie wspominając o tak zwanych mosiądzach specjalnych, wśród których to mamy możliwość bez żadnego problemu po wyróżniać mosiądze zrobione z dodatkiem cyny (a więc cynowe), z manganem (czyli manganowe), czy takie wraz z dodatkiem aluminium anodowanie twarde aluminium (nazywane aluminiowymi), czy niklowe a także ostatnie, lecz nie mniej ważne, a więc takie z dodatkiem krzemu.

Udało nam się przyciągnąć Twoją uwagę tym ciekawym wpisem? Rewelacyjnie. Zatem zachęcamy – kliknij w link szyby hartowane i przejdź do kolejnej witryny po detale.

Dobrze jest na sam koniec również dodać, iż mosiądz wraz z dodatkiem cyny czasami bywa również przezywany „złotem mannheimskim”.