EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jaki garaż postawić?

Posiadając swój dom jak też własną parcelę, wielu z nas wie, że będzie posiadać garaż do własnego auta. Z jakiej przyczyny? Ponieważ nikt nie pragnie, ażeby jego auto stało pod chmurką, jeśli ma miejsce na zbudowanie garażu.

Postój na dworze to niestety skrobanie szyb każdej zimy, czy też wiosny, po chłodnym poranku, prócz tego większe ryzyko tego, iż ktoś nasz wóz ukradnie. Posiadanie swojego garażu ma też mnóstwo innych zalet, jednak na tym koncentrować się dzisiaj nie będziemy. Na rynku istnieje kilka rodzajów garaży, które możemy zbudować na swojej parceli, dla przykładu garaż blaszany, drewniany czy garaż z płyt warstwowych.
garaż z płyt warstwowych

Autor: Libet
Źródło: Libet
Garaż blaszany to z pewnością najtańsza oraz najprostsza konstrukcja. Dostępny w szeregu wymiarów, tak iż każdy znajdzie właściwy dla siebie. W popularnych „blaszakach” parkuje się wszystkie rodzaje aut, nawet te dostawcze. Blaszane garaże to koszt już od 1000 złotych, dzięki temu każdego na tenże garaż stać. Blaszane garaże są także bardzo proste w montażu – starczy je należycie skręcić. Jednak garaż blaszany nie gwarantuje nam izolacji przez ziąbem i jeżeli wjedziemy wilgotnym autem do niego, a na dworze jest mróz, pewnie będziemy musieli oskrobywać szyby. Garaż modułowy jest w swej konstrukcji troszeczkę do garażu z blachy podobny, jednakże kosztuje zdecydowanie więcej. Ceny takich garaży rozpoczynają się od kilku tysięcy złotych.

Jednak są o wiele lepsze, gwarantują dobrą izolację, bowiem ściany wykonane są ze specjalnej płyty złożonej z dwóch blach (gięcie profili) połączonych grubą izolacyjną warstwą. Do takowych garaży nierzadko instaluje się całą automatykę rozwierania bramy wjazdowej.

Nie zwlekaj! Jeżeli przypadł Ci do gustu nasz opis, to czytaj również gładzie gipsowe warszawa następne wiadomości na wybrany temat. Opracowaliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

/J]