EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakie turystyczne atrakcje może zaoferować Polska, gdzie da się ciekawie spędzić wolne chwile.

Polska jest niezwykle ciekawym turystycznie krajem, bo tak naprawdę na niezbyt dużej powierzchni może zaoferować bardzo dużą różnorodność przyrody. Cała północ kraju to piękny Bałtyk, z plażami uważanymi za jedne z najwspanialszych na świecie. Co prawda wielu ludzi narzeka bardzo na pogodę, która faktycznie na wybrzeżu czasami bywa trochę niepewna, nawet latem zdarzają się dni, kiedy trzeba dużo cieplej się ubrać.

Karkonosze, Śnieżne Kotły

Autor: Anna Więckowska
Źródło: Anna Więckowska

Jednak kurorty nad morzem mają tak niezwykły urok, że każdego lata odwiedzane są przez setki tysięcy turystów. Zaledwie kilkaset kilometrów na południe leżą za to górskie szczyty, w zasadzie wzdłuż całej granicy na południu. Cały ten teren także jest chętnie wykorzystywany turystycznie, szczególnie zimą do licznych miejscowości wypoczynkowych przyjeżdżają tłumnie wielbiciele narciarstwa i snowboardu. Nie można także zapominać o trzecim bardzo popularnym rejonie wakacyjnych wyjazdów, jakim są Mazury, zachęcają one niesamowitą przyrodą, ciszą, spokojem i bardzo dużą liczbą jezior.

Jak więc widać sposobów na wakacje albo dwudniowy wyjazd na weekend nie brakuje, lecz to oczywiście nie wszystko. Góry, jeziora i morze to wybierane najczęściej kierunki wyjazdów, ale pozostałe rejony Polski również mogą sporo zaproponować. Wielbiciele zabytkowych miejsc na pewno nie będą zawiedzeni przynajmniej paroma miastami, takimi jak Kraków, Poznań czy Wrocław, wyjazd do każdego z nich to przynajmniej parę dni intensywnego zwiedzania i rozrywek. Oferują one nie tylko mnóstwo zabytków, ale także liczne rozrywki sportowe oraz kulturalne, więc okazji na nudę raczej w nich nie będzie.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu myślisz, że warto byłoby bardziej poznać to zagadnienie, to jeszcze zerknij tutaj podkładki nierdzewne.

Morze, Bałtyk, Ustka

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Bardzo ciekawym pomysłem na wypoczynek w lecie może być poznanie polskich zamków. Duża ich liczba znajduje się na południu kraju, ale największe i najbardziej znane są położone w pobliżu morza – o zamku w Malborku okazję słyszeć chyba każdy. Poza tym w naszym kraju znajduje się niezliczona liczba mniejszych atrakcji, więc zamiast nudzić się w weekend przed telewizorem można jakąś z nich znaleźć i pojechać zobaczyć.