EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Odrobina ciekawych informacji o opakowaniach wykonanych z plastiku

Jeszcze do niedawna na rynku były dostępne przede wszystkim opakowania szklane bądź papierowe. Dzisiaj jednak z każdej strony otaczają nas rzeczy, a wśród nich również opakowania wykonane z tworzyw sztucznych. Opakowania plastikowe są w naszych czasach nieprawdopodobnie na czasie rodzajem opakowań. Opakowania plastikowe stały sięnieprawdopodobnie popularne ponieważ są lekkie, a ich wyprodukowanie jest znacznie opłacalne niż wyprodukowanie opakowań szklanych, czy papierowych.

opakowania z plastiku

Źródło: pixabay.com

Termoformowanie, czyli proces technologiczny wykorzystywany do produkcji opakowań plastikowych pozwala bardzo szybko i do tego tanio stworzyć potężną ilość opakowań różnorodnych kształtów i wymiarów. Termoformowanie jest procesem odbywającym się na dwóch etapach – kliknij i zobacz co to na Etap pierwszy polega na podgrzaniu do właściwej temperatury płaskiego arkusza płyty bądź folii. Temperaturę nagrzewania dobiera się do rodzaju tworzywa, z którego powstaną dane opakowania. Etap drugi to dobrze przygotowane uformowanie ogrzanego surowca. Podgrzana płyta lub folia staje się elastyczna, dlatego można ją bardzo szybko formować.więcej znajdziesz w linku konstrukcyjne – sprawdź to koniecznie -Plastikowe opakowania możemy zobaczyć na każdym kroku. Bez większości z nich nie będziemy mogli wyobrazić sobie życia. Trudno nam przyzwyczaić się do zabierania na zakupy uszytych z materiału toreb, nie wyobrażamy sobie trzymania żywności bez plastikowych pudełek. Ekolodzy biją jednak na alarm, mówią, że pudełka te szkodzą naszej przyrodzie. Przybywa więc plastikowych opakowań, które mają szansę zostać poddane recyklingowi i być znowu wykorzystane. Należy oczywiście nauczyć się rozróżniać odpady, a obecnie sporo z nas nauka ta przychodzi z dużym trudem.

opakowania

Autor: Roboplast
Źródło: http://roboplast.com.pl

Decydując się na stosowanie plastikowych opakowań do przechowywania produktów żywnościowych należy mieć na uwadze, że nie każde opakowanie (zobacz też: maszyna do pakowania) jest do tego przeznaczone. Warto mieć na uwadze, aby wystrzegać się wypijania napojów które są umieszczone w plastikowych butelkach. Na opakowaniach plastikowych (czytaj dalej na tej stronie) są zamieszczone cyfry, które pokazują, które z nich są całkowicie bezpieczne. Wybierając je, trzeba poszukać tych które będą oznaczone 2. Zrezygnujmy z tych oznaczonych cyfrą 6 i 7.