EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Odrobina ciekawych informacji o opakowaniach wykonanych z plastiku

Jeszcze do niedawna na rynku były dostępne przede wszystkim opakowania szklane bądź papierowe. Dzisiaj jednak z każdej strony otaczają nas rzeczy, a wśród nich również opakowania wykonane z tworzyw sztucznych. Opakowania plastikowe są w naszych czasach nieprawdopodobnie na czasie rodzajem opakowań. Opakowania plastikowe stały sięnieprawdopodobnie popularne ponieważ są lekkie, a ich wyprodukowanie jest znacznie opłacalne niż wyprodukowanie opakowań szklanych, czy papierowych.

opakowania z plastiku

Źródło: pixabay.com

Termoformowanie, czyli proces technologiczny wykorzystywany do produkcji opakowań plastikowych pozwala bardzo szybko i do tego tanio stworzyć potężną ilość opakowań różnorodnych kształtów i wymiarów.

Inne, także niezwykle ciekawe szczegółowe opracowanie przedstawionego tematu znajdziesz tu. Sprawdź koniecznie a z pewnością nie będziesz żałować!

Termoformowanie jest procesem odbywającym się na dwóch etapach – kliknij i zobacz co to na Etap pierwszy polega na podgrzaniu do właściwej temperatury płaskiego arkusza płyty bądź folii. Temperaturę nagrzewania dobiera się do rodzaju tworzywa, z którego powstaną dane opakowania. Etap drugi to dobrze przygotowane uformowanie ogrzanego surowca. Podgrzana płyta lub folia (więcej treści na ten temat

opakowania

Autor: Roboplast
Źródło: http://roboplast.com.pl

Decydując się na stosowanie plastikowych opakowań do przechowywania produktów żywnościowych należy mieć na uwadze, że nie każde opakowanie jest do tego przeznaczone. Warto mieć na uwadze, aby wystrzegać się wypijania napojów które są umieszczone w plastikowych butelkach. Na opakowaniach plastikowych (czytaj dalej na tej stronie) są zamieszczone cyfry, które pokazują, które z nich są całkowicie bezpieczne. Wybierając je, trzeba poszukać tych które będą oznaczone 2. Zrezygnujmy z tych oznaczonych cyfrą 6 i 7.