EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Instalacja wodno-kanalizacyjna – z jakiego typu tworzyw?

Instalacja wodno-kanalizacyjna może być przygotowana z różnych materiałów, a każde z wybranych rozwiązań różni się nieco od pozostałych. Najważniejszą kwestią jest oczywiście dbałość, aby była ona zrobiona starannie i zgodnie z przeznaczeniem.

Najważniejsze kwestie

Każda firmazajmująca się instalowaniem instalacji wodno-kanalizacyjnej może ustalić własne preferencje pod względem wyboru materiału i nie dziwi to – w końcu najlepiej jest pracować z użyciem tych surowców, które dobrze się zna. W momencie, kiedy postanawiamy, że w budowanym domu instalacja ma być zrobiona z innych materiałów niż te przewidziane w projekcie, trzeba pamiętać o przeliczeniu średnicy przewodów na równoważne. Dzięki temu średnice wewnętrzne nie ulegną zmianie, pomimo że zmianie ulegną parametry zewnętrzne.http://www.aner.com.pl/kategorie/stal-zbrojeniowa – sprawdź promocje na stal zbrojeniowa: zobaczysz -Warto również kupować rurki od wybranego producenta, aby mieć pewność, że będą one do siebie pasować. Jeżeli więc wybierzemy rurki firmy Yuken , nie należy sięgać po kształtki Alfogamma i odwrotnie. Tym sposobem unikniemy problemów z dopasowaniem konkretnych elementów instalacji.
rury

Autor: TECE Sp. z o.o.
Źródło: http://www.tece.pl/index.php?action=product&category=1
Miedź czy PVC?
Często o wyborze materiałów decyduje ich cena. Przykładowo, decydując się na instalację z tworzywa sztucznego całkowity jej koszt podnosi cena kształtek, natomiast w przypadku instalacji miedzianej więcej zapłacimy za wykonawstwo. Do wyboru mamy kilka rozwiązań. Wspomniana już miedź jest dość często używana jako surowiec instalacji wody ciepłej, jak i zimnej, niemniej jest ona mało wytrzymała na korozję. Tego rodzaju problemu unikniemy wybierając instalację z użyciem tworzywa sztucznego, które w zależności od rodzajów może zarówno posłużyć w instalacji wody ciepłej, jak i zimnej. Trzeba jednak pamiętać, by składać je w konkretnych warunkach, ponieważ w niskiej temperaturze rury wykonane z PVC pozostają kruche.
O czym pamiętać?

Bez względu, czy wybieramy instalację z miedzi czy też z tworzywa sztucznego, należy zadbać, aby poszczególne elementy zrobione były z wysokiej jakości materiałów sprawdzonych firm, jak np. Alfogamma czy też Yuken – . Tym sposobem będziemy mieć pewność, że montaż będzie przebiegał sprawnie i z zadbaniem o jakość wykonania.