EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Co to jest folia PE i kiedy może zostać użyta?

Podczas domu trzeba naprawdę starannie ochronić go przed wilgocią. Można do wykonania warstwy izolacji przeciwwilgociowej zastosować folię PE. Folia PE znajduje zastosowanie podczas budowy domów jedno- oraz wielorodzinnych. Robi się z niej izolację o charakterze przeciwwilgociowym pod wylewki, posadzki bądź pod podłogi. Folia PE gwarantuje bardzo solidną izolację wspomnianych elementów , które znajdują się w każdym domu. Każda podłoga składa się z warstwy izolacji akustycznej i termicznej.

budowa

Źródło: morguefile.com
Te warstwy muszą zostać przed ostatecznym wykończeniem właściwie zabezpieczone przed działaniem wilgoci. Najlepiej w tej roli sprawdza się właśnie folie PE. Folia ta ma jeszcze bardzo dużo innych możliwości wykorzystania. W trakcie prac budowlanych można jej użyć również do zabezpieczenia budowanego lub remontowanego domu przed opadami atmosferycznymi, ale też przed wiatrem. W takich sytuacjach może zostać użyta do zabezpieczenia stolarki okiennej, połaci dachu lub kładzionej warstwy elewacyjnej. Dostępna jest w rozmaitych formatach i o różnej grubości. Polecamy także osłonki na drzewka

Krety są niewielkimi drapieżnikami podlegającymi na terenie naszego kraju ochronie. Właściciele działek nie mogą więc zabić kreta, mogą go jedynie odstraszać lub odpowiednio zabezpieczać działkę przed ich działalnością o charakterze niszczycielskim. Świetnym zabezpieczeniem rabat pokrytych kwiatami i trawników mogą być siatki na krety. Wspomniana siatka (zobacz kliknij aby zobaczyć więcej) na krety wykonana jest z lekkiego, ale jednocześnie z niezwykle trwałego tworzywa sztucznego. Dzięki swej trwałości może chronić nasz trawnik i rabaty przed niszczycielską działalnością kretów przez wiele lat.

Aby dobrze spełniła swoją rolę ochronną powinno się ją wkopać na głębokość około dziesięciu centymetrów poniżej trawy i pozostałych roślin. Siatka ochraniająca przed kretami jest wykorzystywana nie tylko przez właścicieli ogród ulokowanych w sąsiedztwie domu.

Dziś prezentujemy ten post – jeśli jest on pomocny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz tu (https://www.nurtex.pl/). Upewnij się, może to także okaże Ci się interesujące.

Wykorzystuje się ją także do ochrony znajdujących się w mieście terenów zielonych i pól golfowych. Swoją funkcję spełnia naprawdę dobrze, o wiele lepiej niż rozmaite odstraszacze kretów. Skuteczną ochronę gwarantuje specjalna konstrukcja: jej oczka nie mają średnicy większej niż piętnaście milimetrów. Na skutek tego krety się nie są w stanie pokonać siatki.