EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Metody na gęstnienie gruntu

Wzmacnianie gruntu wykonujemy najczęściej wtedy, gdy nośność podłoża może być niewystarczająca do przejęcia balastu budowli.
Zadanie owo jest w szczególności istotne ze względów bezpieczeństwa

. Przed rozpoczęciem utwardzania musimy jednak dysponować miarodajnymi badaniami podłoża. Bez badań nie będziemy wiedzieli które sposoby wykorzystać. Wzmacnianie może być też czasowe, realizowane w toku robót fundamentowych czy w toku budowania części budynku leżącej niżej poziomu terenu. Wówczas trzeba zabezpieczyć dół przed osuwaniem się ziemi. Istotne jest także zabezpieczenie wykopu przed wodami gruntowymi. Kiedy niekiedy musimy także zabezpieczyć przyległe budowle.
szklane kolorowe słoiki

Autor: Mario Goebbels
Źródło: http://www.flickr.com
konstrukcje

Metody utwardzania podłoży. Wzmacnianie gruntów z pomocą iniekcji- w pełni profesjonalne wzmacnianie gruntów. Metoda ta polega na podwyższeniu nośności gruntu pod fundamentami z pomocą specjalnych zastrzyków dogruntowych (mają doprowadzić do zera osiadanie obiektu).

Podobają Ci się opisy zawarte w naszym tekście? Zatem czytaj wpis (https://www.gerente.pl/), który jest na nowej witrynie. W nim znajdziesz sporo szczegółów.

Istnieją rozmaite techniki iniekcyjne zapewniające wzmacnianie wszelkich typów podłoży, z pomocą wstrzykiwanej pod ciśnieniem mieszanki. Skład jak też gęstość konkretnej mieszanki zależy od rodzaju podłoża i jego przepuszczalności. Na ogół są to zawiesiny cementowe bądź roztwory chemiczne, jakie wtłacza się z pomocą pomp do próżni w podłożu .

Wzmacnianie gruntu poprzez ubijanie. Najłatwiejsza oraz w zasadzie najmniej inwazyjna metoda wzmacniania. Stosowana pod budynki lekkie konstrukcyjne- spoiwex

.
Polega na biciu mokrego (głównie piaszczystego) podłoża specjalnymi maszynami . Może powstawać potrzeba zagęszczenia „mieszaniny” z pomocą żwirku bądź drobnych kamyczków.