EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Nowatorskie pomieszczenie

Współczesne pomieszczenia charakteryzuje naturalność, ergonomiczność i estetyka. Sprzęty utrzymane w owym kierunku odznaczają się minimalistyczną formą oraz ergonomicznością, która w dużym stopniu upraszcza codzienne użytkowanie. Częstokroć mają ciekawe a także geometryczne kształty, które doskonale komponują się z surowym wnętrzem czy białymi ścianami.

wystrój salonu

Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com
Często wybierając ekwipunek do nowoczesnego pokoju dziennego kierujemy się modą oraz wybieramy artykuły, które są w danym momencie na topie. Jednak w takim wypadku nasz salon nie będzie trendy w następnych sezonach, i czekać nas będzie wymiana sprzętów. Postawmy więc na w wyższym stopniu uniwersalne elementy wyposażenia, takie jak narożniki skórzane, jakie posłużą nam dłużej aniżeli jeden sezon – przy ich wyborze nie zapominajmy też o ich funkcjonalności – .

Co wyróżnia współczesny salon? Z całą pewnością zestawienia materiałów – w aranżacjach zestawia się ze sobą różne materiały a także wzory, dzięki jakim pokój dzienny nabiera niepowtarzalnego stylu. Często są to surowe pomieszczenia, w których dominuje biel, szarość i czarny, jednak umiejętne stosowanie takich kontrastów nie burzy harmonii wnętrza. Projekt wnętrza nowoczesnego salonu powinien brać pod uwagę jego funkcję, a więc miejsce spotkań rodziny.

Współczesna aranżacja (Zobacz więcej: aranżacja wnętrz kraków) pokoju dziennego to minimalizm elementów z silnym akcentem na określone fragmenty. Nie ma miejsca na bezcelowe wyposażenie albo mnogość dekoracji. Największą wartość dekoracyjną stanowi jeden charakterystyczny element – przykładowo nowoczesny narożnik zestawiony z interesującą lampą podłogową.

Bardzo często nowoczesny pokój dzienny otwarty jest na kuchnię. Jeżeli stawiamy na połączenie tychże dwóch wnętrz, pamiętajmy aby pomieszczenia harmonizowały z sobą i nie zakłócały swej ergonomiczności. W pokoju dziennym ustawmy dużą, wygodną sofę – doskonałą na spotkania z przyjaciółmi i rodziną, w kuchni natomiast stwórzmy powierzchnię do swobodnego pichcenia jak też konsumowania dań, pamiętając o harmonizujących odcieniach a także pasującym oprzyrządowaniu.

meble tapicerowane

Autor: Steve Parker
Źródło: http://www.flickr.com
Prawie każdy producent mebli tapicerowanych ma w swej ofercie umeblowanie nadające się do wnętrz z aneksem kuchennym, czyli takie jakie nadadzą się jednocześnie do salonu jak też do kuchni – poznaj tutaj.